Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: W Głuszycy rozmawiano o bezpieczeństwie

Piątek, 5 czerwca 2015, 10:50
Autor: Robert Bajek
Głuszyca: W Głuszycy rozmawiano o bezpieczeństwie
Fot. Robert Bajek
W minioną środę w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy odbyła się debata pod nazwą "Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą". Inicjatorami akcji była młodzież z głuszyckiego Gimnazjum.

W debacie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych oraz przedstawiciele policji - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkomisarz Sylwester Nowak, Specjalista Zespołu Komunikacji Społecznej nadkomisarz Magdalena Korościk, Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinspektor Sebastian Sabadach i oczywiście głuszycka młodzież gimnazjalna.

Pomysłodawcami akcji była młodzież z głuszyckiego Gimnazjum, która przygotowała materiał filmowy, przedstawiający niebezpieczne sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień. Wśród tematów i problemów przedstawionych w krótkich filmach znalazły się takie zagadnienia jak bezpieczeństwo na drodze, bójki, rozboje, wymuszenia, narkotyki. Uczestnicy debaty po każdym filmie tłumaczyli młodzieży jak ustrzec się przed tego typu zagrożeniami.

Na zakończenie debaty młodzież z głuszyckiego Gimnazjum zaprezentowała sposób udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group