Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3266
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W hali OSiR–u trwa Giełda Pracy i Edukacji

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 12:40
Aktualizacja: 16:01
Autor: Sven
Wałbrzych: W hali OSiR–u trwa Giełda Pracy i Edukacji
Fot. Sven
Setki mieszkańców Wałbrzycha i okolic zjawiło się dzisiaj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu w poszukiwaniu pracy i oferty edukacyjnej.

Mimo wyjątkowo, nawet jak na kwiecień, paskudnej pogody od godziny 10:00 hala OSiR-u przy ulicy P. Wysockiego zaczęła zapełniać się tłumnie przybywającymi mieszkańcami Wałbrzycha i okolic. Powodem jest Giełda Pracy i Edukacji. Swoje oferty pracy prezentuje 36 wystawców, w tym 22 firmy, głównie z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a ofertę edukacyjną pokazują wałbrzyskie szkoły wyższe i średnie. Nie brakuje także stoisk instytucji, które są elementem nieodłącznie związanym z rynkiem pracy, między innymi ZUS, MOPS, PUP, ale także przedszkola i żłobek.

Giełdę otworzył prezydent Roman Szełemej, który stwierdził, że takie spotkania są najlepszą okazją do skrócenia drogi pomiędzy pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia.
Z kolei pełniąca obowiązki dyrektora PUP Marzena Radochońska wyraziła nadzieję, że takie giełdy będą odbywać się cyklicznie, przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia, a dyrektor ZOD Politechniki Wrocławskiej, Andrzej Figiel przypomniał, że już niedługo wałbrzyska Polibuda stanie się pełnoprawny wydziałem Politechniki Wrocławskiej, co przyczyni się do rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej tej placówki.

Oferty pracy przedstawią między innymi:
RONAL Polska sp. z o.o., MANDO Poland sp. z o.o., LEGIPOL sp. z o.o., CERSANIT S.A., Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe BUDOPOL S.A., UPC – Telewizja Kablowa, Wałbrzych International Production sp. z o.o., JAMA sp. z o. o.– Hurtownia Wędlin, Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, AQUA-ZDRÓJ, Park Wielokulturowy „Stara Kopalnia”, CEMPOL sp. z o.o. sp.kom., NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o. o. czy ALPEX sp. z o.o.

Giełda potrwa do godziny 17:00.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group