Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3081
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: W Jedlinie–Zdroju powstanie kolejny punkt widokowy

Czwartek, 18 października 2018, 10:27
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: W Jedlinie–Zdroju powstanie kolejny punkt widokowy
Fot. red.
Już niebawem wieża zabytkowego kościoła przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie–Zdroju stanie się kolejnym punktem widokowym, a co za tym idzie również kolejną atrakcją turystyczną w naszym regionie.

Kościół obecnie jest remontowany, a dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Jedlina-Zdrój, reprezentowaną przez Burmistrza Leszka Orpla a parafią pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju, reprezentowaną przez Ks. Prałata Ryszarda Urygę miasto może dysponować kościelną wieżą. Gmina Jedlina-Zdrój wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i otrzymała dofinansowanie do remontu w ramach operacji typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego".

Wczoraj stosowną promesę Burmistrzowi Jedliny-Zdroju Leszkowi Orplowi przekazała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk. Koszt remontu wieży, wewnętrznych schodów, empor i platformy to kwota przekraczająca 600 000 złotych. Na realizację tego zadania Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 400 000 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Należy podkreślić, że malowniczo położony kościół i zlokalizowany na jego wieży punkt widokowy z pewnością będzie stanowił atrakcję turystyczną chętnie odwiedzaną przez turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group