Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4459
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W niedzielę rostrzygnięcia w wałbrzyskich eliminacjach Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012

Środa, 6 czerwca 2012, 14:38
Aktualizacja: 14:40
Autor: PAW
22 kwietnia punktualnie o godzinie 8:30 rozległ się gwizdek inaugurujący rozgrywki wałbrzyskich eliminacji Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz rosnącemu zainteresowaniu turniejem wśród młodych zawodników, rodziców i trenerów organizator imprezy – Stowarzyszenie Kochamy Sport postanowiło zwiększyć ilość gospodarzy.

W gronie sześciu nowych miast znalazł się m.in. Wałbrzych ,dzięki czemu drużyny z naszego regionu chcące wziąć udział w rozgrywkach Mini Mistrzostw Europy, nie muszą już dojeżdżać do Wrocławia, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Deichmann Mini Mistrzostwa Europy są skierowane dla dzieci w wieku 7-11 lat, zarówno tych zrzeszonych w klubach jak i tych, które kopią piłkę zupełnie amatorsko.

O wyjątkowości tego turnieju decyduje fakt, że aż przez osiem tygodni nikt nie odpada i każdy ma szansę na końcowe zwycięstwo. Wałbrzych wcielając się po raz pierwszy w rolę jednego z miast gospodarzy turnieju, stał się areną zmagań blisko ćwierć tysiąca młodych zawodników i zawodniczek (w całej Polsce zgłosiło się ich ponad 7 000).

Boiska Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej stały się areną zmagań dzieci nie tylko z samego Wałbrzycha, ale także ze: Świdnicy, Strzegomia, Dzierżoniowa, Głuszycy czy Boguszowa-Gorc. Zawodnicy podzieleni na 24 drużyny (13 w grupie młodszej i 11 w grupie starszej), co weekend rywalizują ze sobą w strojach nawiązujących kolorystyką do barw reprezentowanych krajów europejskich.
Sześć tygodni gry, które są już za nami, jak dotąd nie przyniosło wiążących rozstrzygnięć w grupie młodszej. Tu szansę na zwycięstwo nadaj mają drużyny Polski, Niemiec, Portugalii i Holandii. W grupie młodszej bezapelacyjnie prym wiedzie niezwyciężona dotąd Hiszpania, która przewodzi w tabeli bez straty choćby punktu.
Najskuteczniejszym zawodnikiem w kategorii żaków jest reprezentujący barwy Polski Mateusz Trzciński z dorobkiem 17 bramek. W grupie starszej prowadzi Radosław Cielemęcki, który już 20 – krotnie zmuszał bramkarzy przeciwnych drużyn do kapitulacji. Warto wspomnieć, iż w zeszłym roku Radek został najskuteczniejszym zawodnikiem eliminacji wrocławskich. Ale przed nami jeszcze jeden weekend eliminacji i wszystko się może zmienić.

W dniach 15-17.06.2012 będziemy gościć w Trzebnicy 40 najlepszych drużyn DME z całej Polski. Na nowoczesnym obiekcie FAIR PLAY ARENA rozegramy najważniejsze mecze 2012 roku w rozgrywkach DME. Na dwóch płytach piłkarskich umieszczone będą 4 boiska, gdzie w dwóch kategoriach wiekowych rywalizować będą zespoły o zwycięstwo, chwałę oraz niezwykle cenne nagrody.

Najlepsi z najlepszych pojadą na mecze drużyn FC BARCELONA – grupa starsza oraz BORUSII DORTMUND – zwycięzca grupy młodszej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group