Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 9:09
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy
Fot. organizatorzy
Mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice wspólnie pielęgnują wielkanocne tradycje. W miniony weekend na terenie Gminy odbył się Jarmark Wielkanocny oraz wielkopostny koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Sudeckiej.

Malowniczy teren Pałacu Struga zamienił się w sobotę w Jarmark Wielkanocny. Do Gminy Stare Bogaczowice przyjechali wystawcy ze świątecznym rękodziełem oraz wyrobami i potrawami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Można było kupić wiejskie jaja, sery, dżemy, nalewki oraz spróbować przysmaków regionalnej kuchni. Organizatorzy zadbali także o występy artystyczne. Na scenie pojawiła się młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, która zaprezentowała Misterium Męki Pańskiej. Czas umilił także występ muzyczny góralskiej kapeli „Janicki”. Podczas jarmarku odbył się konkurs kulinarny na najciekawszą potrawę z jajem. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Tego dnia nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek, wspólne zdobienie pisanek i porcelany, zabawy przy muzyce oraz puszczanie mega baniek. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie szukania czekoladowych jajeczek.
- Jarmark Wielkanocny to doskonała okazja do spędzenia radosnego czasu z najbliższymi. Cieszę się, że możemy wspólnie pielęgnować wielkanocne tradycje i jestem przekonany, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Po Jarmarku Wielkanocnym przyszedł czas na uroczystości duchowe. W niedzielę palmową odbył się koncert wielkopostny. Kwartet smyczkowy z Filharmonii Sudeckiej zagrał w Kościele Parafialnym w Starych Bogaczowicach. Mieszkańcy Gminy mieli okazję posłuchać utworów Bacha, Schuberta i Mozarta.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group