Czytających: 5457

Godziesze Wielkie: W parach jesteśmy dobrzy

Piątek, 3 września 2010, 12:33
Aktualizacja: 12:33
W Godzieszach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach parami i wyścigach drużynowych w kolarstwie szosowym. Dobrze na tej imprezie wypadli nasi zawodnicy.

W wyścigu juniorów Bartosz Zając i Mariusz Panasik z Ogniwa Dzierżoniów zajęli 10. lokatę, a ich klubowi koledzy Damian Lasota i Adam Majorek przyjechali na 13. miejscu. Wielki sukces odnieśli dwaj kolarze Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice jadący w kategorii juniorów młodszych. Jakub Pytka i Tomasz Mickiewicz, bo o nich mowa, wywalczyli srebrne medale. Na 7. miejscu zawody ukończyła inna para Górnika – Tomasz Wolski, Krzysztof Kusiak.

W kategorii kobiet Elite srebro wywalczyła Małgorzata Piotrowska z Ogniwa Dzierżoniów, a wychowanka Górnika, obecnie zawodniczka Ogniwa – Natalia Frączek - zajęła 5. miejsce. W rywalizacji juniorek młodszych zawodniczki Górnika były bardzo blisko medalu. Joanna Dubieniecka i Marlena Przewięda zajęły 4. miejsce, a Aleksandra Wiśniewska i Agnieszka Kusiak zajęły 5. lokatę.

W jeździe drużynowej na czas czwórka Ogniwa Dzierżoniów: Adam Majorek, Damian Lasota, Bartosz Zając i Mateusz Dubieniecki zajęli 8. pozycję. Lepiej wypadli kolarze Górnika w wyścigu juniorów młodszych. Wałbrzyszanie uplasowali się na 5. miejscu, a jechali w składzie: Pytka, Wolski, Mickiewicz, Kusiak. W rywalizacji kobiet Elite Ogniwo Dzierżoniów wywalczyło srebro. To sukces: Piotrowskiej, Frączek, Guz Pauliny i Mielnik Natalii. Srebro też wywalczyły juniorki młodsze Górnika w składzie: Dubieniecka, Wiśniewska, Przewięda, Kusiak.