Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W powiecie wałbrzyskim ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Wtorek, 25 czerwca 2013, 11:08
Aktualizacja: 13:11
Autor: opr.red.
Region: W powiecie wałbrzyskim ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
Fot. UG Stare Bogaczowice
O godzinie 9:00 starosta wałbrzyski Józef Piksa ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu wałbrzyskiego. Godzinę wcześniej decyzję taką podjęli wójt Starych Bogaczowic i burmistrz Głuszycy.

Ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego na terenie dwóch gmin powiatu powoduje, że starosta ogłasza je na całym podległym mu obszarze.

Nieustające deszcze sprawiły, że wójt gminy Stare Bogaczowiece Leszek Świętalski ogłosił dziś o godzinie 8:00 pogotowie przeciwpowodziowe dla swojego terenu. O tej samej godzinie, decyzję o pogotowiu podjęła także burmistrz Głuszycy, Alicja Ogorzelec. W Głuszycy najbardziej niepokoi wysoki stan rzeki Bystrzyca, który przekroczył już poziom ostrzegawczy.

W wyniku trwających od wczorajszego wieczora opadów na rzece Strzegomce w miejscowości Chwaliszów aż o 30 cm został przekroczony poziom alarmowy. Doszło do podtopienia dróg powiatowych i wojewódzkich. Obecnie trwa zabezpieczanie posesji, mające uchronić je przed zalaniem. W miejscowości Olszyniec (gmina Walim) wylewa staw, który podtapia położony poniżej budynek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group