Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W ramach resocjalizacji

Środa, 25 września 2019, 11:40
Aktualizacja: 11:51
Autor: JAZ
Wałbrzych: W ramach resocjalizacji
Fot. JAZ
24 września na obiektach Centrum Sportowo–Rekracyjnego Aqua Zdrój odbył się I Turniej Rundy Jesiennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

W zawodach wzięło udział 12 reprezentacji piłkarskich z Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. Były to drużyny z Wrocławia, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Szklarskiej Poręby, Zgorzelca, Mrowin, Bystrzycy Górnej, Walimia, Brzegu Dolnego, Nysy oraz Wałbrzycha.

W trakcie całego dnia rozegrano łącznie 32 bezpośrednie spotkania. Bezapelacyjnie wyróżniły się zespoły z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie oraz Lwówka Śląskiego, które wygrały wszystkie swoje mecze, dzięki czemu wysunęły się na czoło tabeli. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się również drużyny z Mrowin oraz Szklarskiej Poręby, które na boisku pokazały serce do walki i ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Reprezentacja gospodarzy – MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca ulokowała się na 7 miejscu wygrywając trzy z pięciu rozegranych spotkań.

Poza klasyfikacją drużynową przyznano również nagrody indywidualne:

· najlepszy strzelec – Aleksander Lasek z ZPEW Lwówek Śląskiego (10 bramek),

· najlepszy zawodnik – Konrad Byrski z MOW Nysa,

· najlepszy bramkarz - Radosław Szymiczek z MOW Nysa

Turniej pokazał, że sport, a przede wszystkim pika nożna jest wspaniałym narzędziem, dzięki któremu możemy kształtować charakter i postawę młodzieży. Przyjazdy do Wałbrzycha stanowią odskocznie od codziennego życia, rozwijają współpracę między placówkami, a przede wszystkim promują piękno regionu Dolnego Śląska. Zaangażowanie młodzieży przekłada się na poziom piłkarski przedsięwzięcia, który z roku na rok pokazuje potencjał drzemiący w reprezentantach placówek resocjalizacyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group