Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1450
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W sobotę będą się starali rozwiązać największą zagadkę Kompleksu Riese

Wiadomości: REGION, Gmina Głuszyca
Czwartek, 21 lutego 2019, 8:28
Autor: red
Fot. Szlakiem Riese/facebook
„Uskok” w Podziemne Miasto Osówka – czy tak wyglądał „uskok” na Osówce w 1945 roku?

Na te pytanie próbować będą odpowiadać i dyskutować pasjonaci, badacze i eksploratorzy, którzy przez lata starali rozwiązać największą zagadkę Kompleksu Riese, ale to dopiero w sobotę.

Podczas przedpremierowego wejścia można było zobaczyć efekt zakończonego pierwszego etapu prac przy remoncie trasy turystycznej, czyli „odgruzowania” tzw. uskoku – najbardziej mitycznego miejsca i mekki poszukiwaczy.
- Widok, jaki się ukazał, nawet nam zamknął na chwilę usta i nie chodzi o to, że ukazały się nieznane, niezbadane chodniki, hale, itd. - nie, nie ma ich, ale może nie ma ich w tym miejscu. Mamy za to najwyższe wyrobisko w Riese – tak nie boimy się użyć tych słów - najwyższe, w miejscu gdzie wcześniej trzeba było się pochylić nawet najniższej osobie, mógłby stanąć wyprostowany sam „Liczyrzepa” - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

Dzięki wykonanej pracy rozwianych zostało kilka tajemnic, tajemnica schodów, znikającej wody oraz drugiego poziomu, a odnalezionych kilka artefaktów z okresu budowy na pewno będzie ciekawym eksponatem do powstającej wystawy.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group