Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2896
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W sprawie Mobruku choćby do Strasburga!

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 17 marca 2010, 20:22
Aktualizacja: Czwartek, 18 marca 2010, 8:02
Autor: Sven
Fot. red
Dzisiaj w samo południe w siedzibie Rady Powiatu odbyła się konferencja prasowa radnego Krzysztofa Paciepnika. Tematem spotkania, na które przybyli przedstawiciele nie tylko wałbrzyskich mediów, był Mobruk.

Na wstępie została krótko przypomniana historia wysypiska, skarg ludności i podejmowanych interwencji, których celem było rozwiązanie uciążliwego problemu.

Radnego wspierał wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Janusz Bartkiewicz, emerytowany policjant i prawnik z wykształcenia. Z upoważnienia Stowarzyszenia, chcąc wspomóc walkę o wyjaśnienie sprawy Mo-Bruku, sporządził zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Wałbrzychu w sprawie niedopełnienia wynikających z przepisów prawa obowiązków kontrolnych. Zawiadomienie ma 24 stronnicowe uzasadnienie, uzupełnione dokumentacją fotograficzną i licznymi publikacjami. W trakcie kompletowania dokumentów okazało się ponadto, że WIOŚ wielu z nich nie posiada.

Autor zawiadomienia jest zdania, że prawdopodobieństwo niedopełnienia obowiązków przez WIOŚ jest wysoce prawdopodobne. Aby uniknąć posądzenia kogokolwiek o brak obiektywizmu, zawiadomienie zostanie przesłane do Prokuratora Generalnego, aby wyznaczył do rozpatrzenia tej sprawy prokuraturę z innego rejonu kraju. W przypadku umorzenia sprawy istnieje jeszcze procedura odwoławcza, a w ostateczności Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Zdaniem radnego Krzysztofa Pacierpnika, sprawny prokurator powinien uporać się ze sprawą w ciągu trzech miesięcy. Czekamy więc niecierpliwie na rozwój wydarzeń.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość 17-03-2010 20:54
Brawo Krzysiu, ze śląska ich pognali może i Tobie uda się dopiąć swego! Życzę powodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group