Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3323
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: W Szczawnie–Zdroju pojawiło się 10 defibrylatorów

Sobota, 12 stycznia 2019, 12:19
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: W Szczawnie–Zdroju pojawiło się 10 defibrylatorów
Fot. Robert Bajek
10 defibrylatorów AED Samaritan Pad 350p wraz z szafkami do ich przechowywania trafiło do szczawieńskich obiektów użyteczności publicznej. Wczoraj w Sali Kameralnej Teatru Zdrojowego odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.

Sprzęt został pozyskany i przekazany do poszczególnych obiektów dzięki projektowi „Bezpieczna Gmina Szczawno–Zdrój”, realizowanemu w ramach akcji PZU Pomoc To Moc. Środki na zakup sprzętu i szkolenia pozyskał Paweł Danielak i Klub MKS Mazbud Basket Szczawno–Zdrój. Celem projektu jest nie tylko wyposażenie Szczawna-Zdroju w defibrylatory AED, ale również przeszkolenie 210 mieszkańców, w tym uczniów i pracowników urzędu i szkół z zakresu obsługi defibrylatorów AED i pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Będzie to jedna z najbezpieczniejszych gmin jeżeli chodzi o możliwość udzielenia pomocy osobom, które mogą mieć problemy z sercem. W każdym miejscu gdzie pojawia się duża grupa ludzi, a wiec ryzyko i prawdopodobieństwa zdarzenia jest duże, będą defibrylatory. Lekarze i ratownicy często podkreślają, że pierwsze minuty są najważniejsze dla ratowania życia. Z każdą minutą jest coraz trudniej. Ważne jest to, że w ramach tego projektu będzie przeszkolonych w zakresie ratowania ż życia ponad dwieście osób - powiedział Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Wsparcie uzyskanie ze strony PZU to kwota 62 tysięcy złotych. Defibrylatory AED zostaną zainstalowane w kluczowych miejscach: w Urzędzie Miasta, na obiektach sportowych, w szczawieńskich szkołach, w Domu Zdrojowym, bibliotece, w Dworzysku i obiektach sanatoryjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group