Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4297
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W szkołach będą grzać

Wtorek, 27 września 2022, 12:36
Aktualizacja: 14:14
Autor: PAW
Wałbrzych: W szkołach będą grzać
Fot. red
Wiele mówi się o kryzysie energetycznym i możliwych oszczędnościach przy ogrzewaniu obiektów użyteczności publicznej.

Prezydent Roman Szełemej już jakiś czas temu powołał do życia zespół osób, które przygotowały strategię walki z kryzysem energetycznym na polu samorządowym, a konkretnie w mieście Wałbrzychu.

- Zrobiliśmy chyba wszystko jako organ prowadzący, żeby w sezonie grzewczym jesienno-zimowym nie było przeszkód w prowadzeniu normalnych lekcji - informuje prezydent. - W imieniu wiceprezydent Sylwii Bielawskiej i w imieniu wydziału edukacji mogę powiedzieć, że nie zakładamy nauki zdalnej w wałbrzyskich szkołach i przedszkolach i żłobkach. Bierzemy pod uwagę najczarniejsze scenariusze, ale nasze doświadczenia pracy zdalnej nie są optymistyczne i dlatego chcielibyśmy tego scenariusza za wszelką cenę uniknąć.

Tym samym prezydent rozwiewa wątpliwości, jakie ostatnio pojawiły się między innymi na forach internetowych i w przekazach medialnych, że w razie kryzysu taka decyzja może zostać podjęta. Prawie wszystkie szkoły w Wałbrzychu odeszły od opalania węglem i te podwyżki akurat wałbrzyskich szkół nie dotkną, ale podwyżki cen energii elektrycznej i gazu oznaczają również znacznie wyższe rachunki dla samych szkół. W przypadku występujących braków dostaw prądu, miasto jest przygotowane na taką ewentualność i będzie korzystać z agregatów prądotwórczych. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązania do przygotowania planu oszczędnościowego w kwestii zużycia energii elektrycznej. To wszystko ma prowadzić do realnie mniejszego zużycia energii.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group