Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: W Szybie Witold pojawiły się muzyczne gwiazdy

Wtorek, 2 października 2018, 13:55
Aktualizacja: 15:22
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: W Szybie Witold pojawiły się muzyczne gwiazdy
Fot. organizatorzy
Louis Armstrong, Amy Winehouse, Prince, Tina Turner, Robert Plant, czy Rysiek Riedel to tylko niektóre z muzycznych inspiracji Bernadety Nowak, artystki, malarki, kobiety z pasją, która miłość do muzyki przelewa na płótno.

Wystawę, tej niezwykłej artystki (składającą się z 22 portretów gwiazd światowej muzyki) od 28 września oglądać można w Centrum Kulturalno-Kongresowym 'Witold” w Boguszowie-Gorcach.

Autorka prac (z wykształcenia chemik, z zamiłowania malarka) pochodzi z Krynicy Górskiej, od 27 lat jednak mieszka i tworzy w Kamiennej Górze. Jej obrazy, a szczególnie portrety znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie (Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Anglia, Ukraina, USA i Kanada). Od roku 2010 prace artystki znajdują się też w internetowej, europejskiej galerii malarstwa: www.touchofart.eu.

Bernadeta Nowak od 2014 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków – ZAP, a od 2016 należy do prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego: „La Palette du Monde”. Uczestniczyła w ponad 50 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W październiku 2016 roku zdobyła II Grand Prix Salonu we Francji, w Vierzon podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk: „Salon Jesienny” za obraz: „Akt w zieleni i fiolecie”.

Wystawę oglądać można w CK-K „WITOLD” do końca listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group