Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W wałbrzyskich szpitalach jest wciąż za mało pielęgniarek

Poniedziałek, 31 października 2016, 17:07
Aktualizacja: 17:09
Autor: PAW
Wałbrzych: W wałbrzyskich szpitalach jest wciąż za mało pielęgniarek
Fot. red
O tym, że w szpitalach w naszym mieście brakuje pielęgniarek wiadomo nie od dziś. Podejmowane są próby, by w najbliższych latach ta sytuacja zmieniła się na lepsze.

- Od października w wałbrzyskiej PWSZ ruszył kierunek pielęgniarski - mówi prezydent Roman Szełemej. – Musimy pamiętać, że po wrocławskich placówkach zdrowotnych nasz szpital należy do największych na Dolnym Śląsku. To szpital, który zatrudnia 1700 osób i ma budżet w wysokości ponad 100 milionów złotych.

Prezydent Szełemej z racji wykonywania zawodu lekarza zna tę dramatyczną sytuację bardzo dobrze.
- Cierpimy na narastający problem braku odpowiedniej liczby pielęgniarek. Utworzenie kierunku pielęgniarstwa ma w jakimś stopniu te problemy zminimalizować. Chcemy dążyć do wychowywania własnego personelu medycznego i mam nadzieję, że w kolejnych latach na ten kierunek będzie bardzo duże zainteresowanie.

Utworzenie tego kierunku jest jednym ze sposobów na znalezienie wykwalifikowanej kadry, bowiem średnia wieku pielęgniarek w wałbrzyskich szpitalach znacznie wzrosła. Główne powody takiego stanu rzeczy to: wyjazdy młodych ludzi do krajów Europy Zachodniej oraz małe zainteresowanie kształceniem się w kierunku pielęgniarstwa. Stąd doszło do sytuacji, że w naszych szpitalach pracują obcokrajowcy. W naszym wspólnym interesie jest, by jak najwięcej osób podejmowało te studia i chciało się kształcić w tym kierunku. Jednak by takie osoby podejmowały ten trud, należy stworzyć im najpierw odpowiednie warunki do kształcenia i godziwą zapłatę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group