Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: W walce z pandemią

Środa, 1 kwietnia 2020, 9:35
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2020, 8:23
Autor: red
REGION, Mieroszów: W walce z pandemią
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
W walce z pandemią koronawirusa najskuteczniejsze jest pozostanie w domu. Wsparciem są także wszystkie środki ochrony osobistej. Już dzisiaj można powiedzieć, że obowiązkowe wprowadzenie noszenia maseczek przez naszych czeskich sąsiadów pozytywnie wpłynęło na spłaszczenie krzywej zachorowań w Republice Czeskiej.

Blisko 1/3 mieszkańców gminy Mieroszów to seniorzy – nawet jeśli nie czujemy się nimi, to statystyki i metryki nie kłamią.
- Dzięki naszej społecznej akcji udało się już uszyć blisko 700 sztuk maseczek wielokrotnego użytku i nasze wspaniałe Panie wciąż nie przestają. Akcja rozpoczęła się 24 marca. Z troski o bezpieczeństwo od tygodnia rozdajemy maseczki osobom najbardziej potrzebującym: seniorom – za wsparcie w dystrybucji dziękujemy sołtysom, OPS Mieroszów, strażakom. Sprzedawcom w sklepach, aptekach, bankach, na poczcie, małym przedsiębiorcom – w dystrybucji pomagają pracownicy MCK, strażacy i sołtysi. „Białemu personelowi” zatrudnionemu w przychodniach i Sanatoriach Dolnośląskich. W środę 1 kwietnia chcemy przekazać kolejną partię maseczek do wałbrzyskiego Hospicjum - informuje burmistrz Andrzej Lipiński.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group