Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: W Walimiu jeżdżą trzeźwi kierowcy

Wtorek, 9 października 2018, 10:41
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
REGION, Walim: W Walimiu jeżdżą trzeźwi kierowcy
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj w Walimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. W trakcie akcji funkcjonariusze nie ujawnili osób, które kierowałyby swoimi pojazdami spożywając wcześniej alkohol.

Akcje kontrolno-prewencyjne „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg. Działania wzmożone tym razem odbyły się w godzinach od 5:00 do 9:00 na ul. Wyszyńskiego w Walimiu. Mundurowi przebadali blisko 400 kierujących, którzy tym razem wzięli sobie do serca apele policji. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Funkcjonariusze około godziny 7:30 zatrzymali jednak na posterunku kontrolnym 61-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zastosował się do orzeczonego wobec niego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i jechał po drodze publicznej motorowerem.

Przypomnijmy, że za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group