Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W warunkach recydywy

Poniedziałek, 22 lipca 2019, 9:31
Aktualizacja: Wtorek, 23 lipca 2019, 7:28
Autor: red
Wałbrzych: W warunkach recydywy
Fot. KMP Wałbrzych
22–letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, został w miniony czwartek zatrzymany przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu oraz wałbrzyskiej komendy. Pomimo iż mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu, może szybko z niego nie wyjść, gdyż przed sądem odpowie dodatkowo za kolejne przestępstwa, które popełnił w pierwszej połowie tego roku.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że ukrywający się od dłuższego czasu wałbrzyszanin znajduje się przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu, dlatego 18 lipca przed południem udali się na miejsce. 22-latek wpadł w ręce policjantów i najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. Decyzją sądu został skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

To nie koniec kłopotów 22-latka. Policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie popełnienie kolejnych przestępstw. W styczniu tego roku wałbrzyszanin wykradł z jednego ze sklepów sprzęt gospodarstwa domowego powodując straty w kwocie ponad 700 złotych, a w czerwcu tego roku po zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi dokonał kradzieży elektronarzędzi budowlanych o wartości ponad 7 tysięcy złotych.

W toku wykonanych czynności operacyjnych funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia w postaci specjalistycznego sprzętu do wykonywania pomiarów geodezyjnych o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Za kolejne popełnione przestępstwa w warunkach recydywy zatrzymanemu 22-latkowi grozi tym razem kara pozbawienia wolności do lat 15.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group