Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W ZS4 rozmawiano o "hejcie"

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 lutego 2019, 12:58
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Fot. red.
14 lutego w Zespole Szkół Nr 4 w Wałbrzychu młodzież licealna miała możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawym spotkaniu. Gościem w szkole był pan Sławomir Matczak.

Sławomir Matczak ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, od lat 90 zajmował sie pracą w telewizji. Był wydawcą serwisów informacyjnych, reporterem, redaktorem programów o tematyce gospodarczej. Prowadzi szkolenia z zakresu podstaw medialnych: techniki mowy, ekspresji niewerbalnej, umiejętności występowania przed kamerą. Doradza jak walczyć z czarnym PR-em i manipulacją dziennikarską.

Po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza zaproponował szkołom wykłady na temat "hejtu". Zjawiskiem mowy nienawiści zajmuje się już od kilku lat. Definicja mowy nienawiści, "hejtu" według Sławomira Matczaka jest prosta: "Jeśli mówię do Ciebie i Cię to zaboli, to jest mowa nienawiści. Jeśli boisz się tego, to jest mowa nienawiści".

Kto i dlaczego "hejtuje", jak bronić się przed mową nienawiści, do kogo udać się po pomoc - to tylko kilka z wielu pytań na które prowadzący próbował dać odpowiedzi. Dyskusja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group