Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wakacje – nie dla każdego

Piątek, 23 czerwca 2017, 6:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wakacje – nie dla każdego
Fot. UM Boguszów–Gorce
Dziesięć miesięcy wytężonej pracy, stosy zapisanych zeszytów i nareszcie zasłużony wypoczynek. 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/2017.

Szkolne mury opuszczają na dwa miesiące między innymi uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Gimnazjum nr 1, PSP nr 6 oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, jednak przez ten czas w tych miejscach zajdzie wiele zmian związanych z realizowanymi inwestycjami. Dodatkowo od nowego roku szkolnego dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły skorzystać z nowego obiektu w gminie, jakim będzie przedszkole w Gorcach.

Rok szkolny 2016/2017 możemy zaliczyć do pozytywnych – 32 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 i 67 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 ukończyło naukę w tych placówkach. Już we wrześniu 2017 r., uczniowie klas VI szkół podstawowych po raz pierwszy pójdą do klasy VII, zamiast do klas I gimnazjum, a gimnazja będą stopniowo wygaszane. Nowy rok szkolny przyniesie nie tylko zmiany w strukturze szkół w Boguszowie-Gorcach, ale także zmiany w samych szkołach, gdzie niektóre inwestycje już się rozpoczęły.

Bardzo duże postępy są widoczne w Gorcach, gdzie trwa przebudowa budynku byłej biblioteki na przedszkole. Wartość tej inwestycji to 1,3 mln złotych. Budynek przejdzie dużą metamorfozę zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Na październik zaplanowano zakończenie robót wewnętrznych, a na grudzień – robót zewnętrznych związanych z rewitalizacją budynku hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie-Gorcach, której wartość to prawie 2 mln złotych. Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej oraz budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej i instalacji gazowej. Zewnętrzną pochylnie oraz schody wejściowe zastąpią dojścia wykonane z kostki brukowej. Powstanie nowe ogrodzenie z siatki, budynek zostanie odnowiony na zewnątrz i wewnątrz. Co ważne pomieszczenia szatni i higieniczno-sanitarne zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak na tego typu halę przystało, w środku staną także nowe urządzenia sportowe.

Prace idą pełną parą w Boguszowie, gdzie trwa kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Publicznego Gimnazjum nr 1. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości ponad 1,3 mln zł (całkowita wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł). W budynku gimnazjum są docieplane ściany zewnętrzne i stropy. Zmodernizowany zostanie system grzewczy, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, a w sali gimnastycznej oraz kotłowni nastąpi wymiana opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne typu LED. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2017 r.

W lipcu rozpoczną się także prace w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Zespole Szkół Samorządowych. W PSP nr 6 będzie to modernizacja dachu, która obejmie m.in. wykonanie nowego pokrycia dachu, nowych kominów w części ponad dachem, przewodów wentylacyjnych i nowej instalacji odgromowej. Realizacja inwestycji ma potrwać do września 2017r.

W Zespole Szkół przy ul. Staszica prace potrwają dwa miesiące dłużej i obejmą roboty budowlane w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Oznacza to między innymi roboty rozbiórkowe, położenie wykładzin podłogowych o klasie ogniowej (co najmniej) trudnopalnej, nowe wyjścia do niektórych sal zabaw, wykonanie impregnacji drewnianej konstrukcji dachu czy instalacji elektrycznej awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego. Szacunkowo cała inwestycja pochłonie 288 tysięcy zł.

W skutek zmian jakie zajdą w szkołach w Boguszowie-Gorcach zyskają one nie tylko nowoczesny charakter, ale także przyczynią się do większego bezpieczeństwa oraz wygody uczniów i nauczycieli.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group