Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3456
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wakacje w bibliotece

Sobota, 3 sierpnia 2019, 6:45
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2019, 7:43
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Wakacje w bibliotece
Fot. organizatorzy
Bajkowe warsztaty, budowanie niezwykłych pojazdów kosmicznych, zabawa w Indian, a także spotkania z historią – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach zajęć wakacyjnych.

Przez cały lipiec, codziennie w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy Czarny Bór dzieci skorzystać mogły z różnorodnych warsztatów, wyjazdów na seanse kinowe oraz atrakcyjnych wycieczek. W akcję zaangażowali się także druhowie z OSP Jaczków oraz OSP Witków, którzy specjalnie dla najmłodszych przygotowali pokazy strażackie oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.

Podczas czarnoborskich wakacji nie zabrakło oczywiście ciekawych wycieczek. Młodzi mieszkańcy gminy mieli okazję popłynąć statkiem po Odrze, zwiedzić wrocławskie Hydroplis, a także Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Krainie Wygasłych Wulkanów. Wiele niesamowitych emocji dostarczyła też wycieczka do Twierdzy w Srebrnej Górze. Dzieci wcieliły się w role kadetów i musiały wykonać szereg zadań, by na koniec stać się żołnierzami. Jednak najwięcej wrażeń młodym podróżnikom dostarczyła wyprawa w przeszłość – do zagrody edukacyjnej „Cicha Bartna”, w której czas zatrzymał się w… średniowieczu. Spotkanie z rycerzami, pokazy walki, miecze, zbroje i średniowieczne gospodarstwo to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wycieczkowiczów. Było rewelacyjnie!!!

Uczestnikom zajęć nieopisaną frajdę sprawiły ponadto cotygodniowe warsztaty kulinarne. Pieczenie i dekorowanie kruchych ciasteczek, samodzielne wyrabianie ciasta do pizzy, wreszcie przygotowanie pysznych tortilli, a na koniec kolorowe owocowe sałatki. Było przepysznie!
Tegoroczne wakacje w B+CK, które były dla uczestników niezapomnianą i wspaniałą przygodą, zakończył wspólny bal przebierańców. Zarówno dzieci jak i organizatorzy już nie mogą się doczekać przyszłorocznego wakacyjnego szaleństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group