Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wakacje w wałbrzyskim Muzeum sposobem na nudę

Środa, 13 lipca 2011, 16:06
Aktualizacja: 16:06
Autor: PAW
Wałbrzych: Wakacje w wałbrzyskim Muzeum sposobem na nudę
Fot. PAW
Podczas tegorocznych wakacji spora grupa wałbrzyskich dzieci pozostaje w mieście. Ofertę dla nich przygotowało m.in. Muzeum w Wałbrzychu.

Muzeum w Wałbrzychu realizuje projekt zatytułowany „Wakacje w Muzeum”. Projekt rozpoczął się 27 czerwca i potrwa do 19 sierpnia. W ramach akcji pracownicy muzeum spotykają się ze zorganizowanymi grupami dzieci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.
- Dzieci biorą udział w różnego rodzaju zajęciach – mówi Wiesława Kamińska z działu naukowo-oświatowego Muzeum w Wałbrzychu. – Odbyły się już m.in. zajęcia z dekoracji porcelany, a dziś spotkaliśmy się na zajęciach malarskich „Architektura Pałacu Albertich”.

W ramach dzisiejszego spotkania, dzieci z dzielnic Glinik oraz Piaskowa Góra miały za zadanie namalowanie budynku Muzeum zarówno od strony dziedzińca jak i ogrodu.

Do końca wakacji odbywać się będą zajęcia zatytułowane: „Muzealny teatrzyk malowania”, „Tajemniczy Ogród”, „Namaluję siebie”, „O Starodrukach”, „Projektujemy wnętrza Pałacu Albertich”, „Muzealny Skrzat i jego opowieści”, „Kolorowy świat porcelany”, „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich”, „Zarys dziejów rodu Hochbergów z Książa” oraz „Ilustrowane dzieje Wałbrzycha do roku 1945”.

Finał akcji „Wakacje z Muzeum” będzie miał miejsce pod koniec sierpnia. Wtedy to zaprezentowane zostaną najciekawsze dzieła wykonane przez wałbrzyskie dzieci podczas spotkań w Muzeum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group