Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wakacyjny bon

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 6:33
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2020, 8:15
Autor: JAZ
Wałbrzych/Kraj: Wakacyjny bon
Fot. red
Zamiast 1000 złotowego bonu na wakacje, rozdawane będzie 500, które trafi do rodzin z dziećmi, a nie jak wcześniej podawano do pracowników. Oznacza to, że każde dziecko powinno otrzymać 500 złotych na wakacje.

Wakacyjny bon 500+ trafi do rodzin na potrzeby wypoczynku turystycznego, o ile ten zostanie spędzony w obrębie granic naszego kraju. Oznacza to, że pieniądze będzie można wykorzystać na wyjazdy wakacyjne, kolonie, wczasy, ale także wakacyjne zajęcia sportowe.

Z rządowych komunikatów wynika, że program wejdzie w życie pod koniec lipca. Wnioski można będzie składać za pomocą platformy, którą wykorzystuje się do składania wniosków 500 plus. Oznacza to, że można to zrobić nie wychodząc z domu. Same wnioski mają być również rozpatrywane automatycznie.

Ważną informacją jest również fakt, że pieniądze zostaną przekazywane za pomocą elektronicznych kodów, a nie przedpłaconych kart, co mogłoby wydłużyć wejście w życie programu. Otrzymany bon ważny będzie do końca 2021 roku. Jak skorzystać z programu? Będzie to możliwe jedynie w miejscach, które przystąpią do programu rządowego. Wszystkie będą dostępne na specjalnej liście. Znajdziemy tam miejsca noclegowe, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, biura podróży, organizatorów kolonii i obozów, ale też właścicieli klubów sportowych. Za stworzenie dedykowanej bazy turystycznej odpowiedzialna będzie Polska Organizacja Turystyczna.

Innym problemem związanym z wypłatą bonów wakacyjnych jest wycofanie się rządu z wypłaty 300 złotych na wyprawkę dla dzieci idących do szkoły. Z enigmatycznych tłumaczeń wynika, że wiąże się to z brakiem środków na oba projekty. Wakacyjna całość kosztować będzie około 3,2 miliarda złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
29%
Złości
9
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group