Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wakacyjny konkurs radnego Paciepnika

Niedziela, 31 lipca 2011, 9:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 10:29
Autor: Sven
Wałbrzych: Wakacyjny konkurs radnego Paciepnika
Fot. użyczone
W natłoku wydarzeń politycznych, o mało nie umknął nam konkurs, który 15 lipca ogłosił radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Paciepnik.

Ale czy aby na pewno szukanie „pępka Miasta Wałbrzycha” i „pępka Powiatu Wałbrzyskiego”, bo na tym konkurs polega, nie stanie się sprawa polityczną? Tym bardziej, ze regulamin konkursu jest dość oględny, a komisja konkursowa ma prawo do jego interpretacji…

Regulamin konkursu.

Termin: Konkurs trwa od 15 lipca do 15 grudnia 2011 roku.
Stosując dowolne kryteria należy wyznaczyć środek Powiatu Wałbrzyskiego oraz środek Miasta Wałbrzycha (centrum geometryczne lub/i geograficzne).

Prace wyznaczające środek geograficzny lub/i geometryczny powiatu i miasta wraz z metodą obliczeniową należy dostarczyć w terminie do 15 grudnia (data wpływu) na jeden z poniższych adresów krzysztof@paciepnik.pl lub Starostwo Powiatowe, Biuro Rady al. Wyzwolenia 22 z dopiskiem PĘPEK.
Nagrody: Każdy z uczestników otrzyma wyróżnienie, natomiast za najlepsze opracowanie przewidziana jest nagroda rzeczowa i certyfikat.

Ogłoszenie wyników przez komisję konkursową nastąpi 15 stycznia 2012 roku.

Komisja konkursowa ma prawo do interpretacji regulaminu.

Przypomnijmy, że pępek świata wyznaczony został w czasach starożytnych w Grecji. Wyznaczający środek Ziemi kamienny stożek znajdował się w świątyni Apollina. Siadały na nim orły Zeusa przylatujące ze wszystkich krańców świata. Natomiast w Polsce wyznaczony został „pępek Europy”, okazała się nim Podkowa Leśna. Stało się to 7 czerwca 2009 roku, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. W gminie Podkowa Leśna była najwyższa w Polsce frekwencja wyborcza – 50,86 %.

Życzymy miłej zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group