Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3731
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych bez smogu

Środa, 28 grudnia 2016, 16:58
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2016, 9:06
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych bez smogu
Fot. Robert Bajek
Jeszcze kilkanaście lat temu nasze miasto znajdowało się w niechlubnej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Teraz ta sytuacja wygląda znacznie lepiej.

W 2014 roku radni podjęli uchwałę w sprawie „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Wałbrzycha”. Miejscy urzędnicy zgromadzili wiele danych, przeprowadzili konsultacje z mieszkańcami i powstał obszerny dokument dotyczący tego programu.

Udowodniono, że wiele zanieczyszczeń w Wałbrzychu pochodzi z pieców ogrzewanych węglem lub odpadami. Około 2-2,5 tysięcy budynków w Wałbrzychu kwalifikuje się do modernizacji i wymiany źródeł ciepła. Najbardziej realny wariant zakładał, że te zmiany miałyby nastąpić w naszym mieście do 2020 roku.

Rankingi, które są podawane co jakiś czas, nie klasyfikują Wałbrzycha w czołówce.
– Uczestniczyłem w debacie "Dolny Śląsk bez smogu" i okazuje się, że w naszym mieście ten problem jest marginalny - tłumaczy Roman Szełemej. - Poniżej 30 dni w roku są u nas przekraczane normy, ale w porównaniu do Wrocławia czy choćby Nowej Rudy, to bardzo niewiele. Podejmujemy wiele działań, jak wymiana pieców, czy działania w ramach "Zielony Wałbrzych 2020" i to przynosi efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group