• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Godz. 5:26
  • Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, Justyny
  • Czytających: 2812
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzych dla Autyzmu – "ZUMBA na niebiesko"

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 kwietnia 2019, 14:36
Aktualizacja: 14:40
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na Placu Magistrackim w ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem zorganizowano akcję pod nazwą "ZUMBA na niebiesko".

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - święto ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ 18 grudnia 2007 roku. Z tej okazji na całym świecie odbywają się różne akcje mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na konieczność większego zaangażowania i szerokiej współpracy w tej dziedzinie, poprawy dostępu do pomocy i opieki dla osób dotkniętych autyzmem, a także zwiększenia zaangażowania w celu zaspokojenia potrzeb osób autystycznych i umożliwianie im rozwijania swoich pasji i talentów.

W Wałbrzychu w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowano akcję "ZUMBA na niebiesko". Oprócz wspólnego tańczenia ZUMBY były też występy artystyczne, a przeze wszystkim wiece cennych informacji dotyczących zarówno samego autyzmu jak i osób dotkniętych tą nieuleczalną dolegliwością. Wałbrzyski Dzień Wiedzy o Autyzmie patronatem objął Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Alex 2-04-2019 15:43
Oprócz tańców i rozmów na temat autyzmu,jakie jest wsparcie państwa,gminy dla dzieci autystycznych i ich rodziców?Może jakaś hipoterapia(kucyki)sponsorowana przez państwo?Będąc w Holandii zwróciłem uwagę,że tam przy średniej wielkości miastach znajdują się parki ze zwierzętami takimi jak wspomniane kuce,osły,alpaki,sarny,ptaki hodowlane.Tam wielu rodziców spędza czas ze swoimi dziećmi,również autystycznymi.Jak powszechnie wiadomo,kontakt dzieci autystycznych ze zwierzętami bardzo dobrze wpływa na te dzieci.Jeżeli p.prezydent jest taki prounijny,to może weźmie pod uwagę to rozwiązanie i spróbuje pozyskać środki na urządzenie takiego parku.Przed laty coś takiego znajdowało się na terenie parku książańskiego.Warto powrócić do tego.
~Jja 3-04-2019 9:52
Pomoc państwa w tym zakresie jest żadna.Wszystkie terapie wizyty u psychologa odbywają się prywatnie .czas oczekiwania na nfz jest tak długi ze każdy rodzic ma do wyboru albo czekanie i pogłębianie się dysfunkcji albo zapożyczanie się i wizyty prywatne.w poradni na Moniuszki czas oczekiwania na diagnozę wynosi około 9 miesiecy a jak wiadomo taka diagnoza jest potrzebna do ubiegania się o nauczyciela wspomagajacego niestety czas działa na niekorzyść dziecka .jedyny plus ze poradnia działa na naprawdę wysokim poziomie i ma świetnych specjalistów
~Alex 3-04-2019 15:49
Najłatwiej to zorganizować spęd,odfajkować w notesie i mieć czyste sumienie,że"coś"się robi.
~zażenowany 3-04-2019 21:20
Do: ~`Alex: co masz na myśli pisząc "spęd"? , czy na zdjęciach widzisz bydło, że określasz przybycie grupy niepełnosprawnej młodzieży mianem "spędu"? Uczestnicy "Zumby na niebiesko" przyszli, zatańczyli, pokazali takim jak ty .......... (tu można wpisać dowolny ale dosadny epitet) że identyfikują się z autystami, że rozumieją ich, że chcą być razem z tymi, którym jest ciężko, a na pewno trudniej. Takie akcje nie są do "odfajkowania w notesie" i nie są one warunkowaniem czystego sumienia. Ale żeby zrozumieć takie oczywistości, trzeba mieć odrobinę empatii. Tobie jej zabrakło. Smutne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group