Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Wałbrzych dla Katmandu”

Wtorek, 19 maja 2015, 12:01
Autor: red
Wałbrzych: „Wałbrzych dla Katmandu”
Fot. użyczone
16 maja w siebie głównej galerii odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: Piotr Snopczyński – podróżnik, czynny himalaista (Polak, mieszka w Świdnicy), Nima Sherpa – przewodnik górski (Nepalczyk z Katmandu, aktualnie mieszka we Wrocławiu) z żoną Pauliną Franczak – Sherpa (Polka), Bodha Raj Subedi – Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Nepalczyków w Polsce, chirurg (Nepalczyk, od 25 lat mieszka w Polsce w Świebodzicach).

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia filmu i zdjęć o Nepalu i stolicy Katmandu. Prezentacja przedstawiała miasto, jego mieszkańców i architekturę przed trzęsieniem i tuż po, goście opowiadali o kulturze kraju, obyczajach i turystyce, z której do tej pory Nepal się utrzymywał.

Nima Sherpa, jako mieszkaniec Katmandu, osoba mająca tam wciąż rodzinę, przedstawił aktualną - tragiczną sytuację mieszkańców, popartą zdjęciami, niejednokrotnie drastycznymi.

Goście zapoznali się również himalaizmem, organizacją wspinaczek wysokogórskich.

Spotkanie zakończyło się wystąpieniem Bodha Subedi, który przybliżył działalność swojego Stowarzyszenia i zachęcił do wypłat na konto. Opowiedział o pierwszej pomocy, jaką udzieliło Stowarzyszenie, a było to ufundowanie biletów lotniczych dla Nepalczyków mieszkających w Polsce, aby mogli wrócić do kraju i zająć się pomocą rodzinom żyjącym w Katmandu i okolicach, a także niestety, pochówkiem bliskich, którzy tragicznie zginęli w trzęsieniu ziemi.

Wywiązała się interesująca dyskusja, między innymi z uczestnikami działań Brave Kids.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group