Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4396
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Wałbrzych dla Puszczy"

Sobota, 1 lipca 2017, 18:52
Aktualizacja: Niedziela, 2 lipca 2017, 8:21
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Wałbrzych dla Puszczy"
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie wałbrzyskiego Parku Sobieskiego odbył się spacer przyrodniczy, którego hasło brzmiało: "Wałbrzych dla Puszczy".

Spacer, zainicjowany przez Magdalenę Wach na jednym z portali społecznościowych, był okazją do spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu, w malowniczym otoczeniu największego wałbrzyskiego parku. O widzianych podczas spaceru drzewach, roślinach i ptakach opowiadali spacerowiczom Krzysztof Żarkowski - przyrodnik i Piotr Wasiak, reprezentujący Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze.

Głównym celem akcji było jednak wyrażenie sprzeciwu i dezaprobaty wobec trwającej właśnie wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Jak podkreślali uczestnicy spaceru, Puszcza Białowieska to unikatowe miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z której przez wycinanie przeszło stuletnich drzew może zostać wykreślone.

Warto w tym miejscu dodać, że od dłuższego czasu na terenie Puszczy Białowieskiej trwają protesty ekologów, przedstawicieli Greenpeace i miłośników przyrody a w wielu miastach Polski odbywają się akcje będące wyrazem sprzeciwu wobec działań niszczących Puszczę.

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group