Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych doczeka sie krytego lodowiska?

Niedziela, 28 sierpnia 2016, 17:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 8:27
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wałbrzych doczeka sie krytego lodowiska?
Fot. red
Spółka Aqua Zdrój i jej prezes Mariusz Gawlik zostali dobrze ocenieni przez Radę Nadzorczą za efekty pracy w 2015 roku. Teraz czas na kolejne przedsięwzięcia, inwestycje i wyzwania.

Na ostatniej sesji prezydent Roman Szełemej bardzo dobrze ocenił pracę wykonywaną przez prezesa Gawlika oraz jego współpracowników.
- Spółka dobrze realizuje kolejne zadania, a w najbliższym czasie prezes ma zaprezentować koncepcję rozwoju Aqua Zdroju i mogę już zdradzić, że chodzi o budowę krytego lodowiska – mówi prezydent Szełemej.

Z pewnością dla wielu wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości byłaby to bardzo radosna wiadomość, bowiem teraz miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z obiektów oddalonych od naszego miasta o kilkadziesiąt kilometrów.

Przypomnijmy tylko, że spółka Wałbrzyskie Centrum Sportowo–Rekreacyjne „AQUA–ZDRÓJ” świadczy usługi na takich obiektach jak park wodny, strefa sport, w hali widowiskowej, hotelu, restauracji, stadionie, boiskach sportowych i w Centrum Odnowy Rehabilitacji Sport&Spa. Spółka zarządza też sportowymi obiektami Gminy Wałbrzych: stadionami przy ul. Dąbrowskiego, Kusocińskiego i Chopina, Halą Sportowo-Widowiskową przy ulicy Wysockiego, Halą Lekkoatletyczną przy ulicy Chopina, a także Skateparkiem przy ulicy Topolowej. Do zadań spółki należy również pielęgnowanie i utrzymywanie boisk przy następujących szkołach: ZSI nr 26, PSP nr 30, PSP nr 21, PSP nr 15, GZS nr 2, PG nr 6 i PG nr1, zarządzanie krytą pływalnią przy ZS nr 4, realizowanie miejskiego programu nauki pływania i organizacja imprez o charakterze sportowym i promocyjnym.

Rok 2015 był dla Aqua Zdroju bardzo dobrym rokiem. Spółka zanotowała zwiększenie przychodów o 25 procent w stosunku do roku 2014, a jej zysk netto wyniósł 1 540 000 złotych. Nastąpił także wzrost liczby klientów: o niecałe 2 procent w Parku Wodnym, o 16 procent w strefie sport, o 35,7 procenta w hotelu, którego obłożenie w 2015 roku wyniosło przeszło 51 procent i o blisko 35 procent w restauracji.
W 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się ważne, międzynarodowe i ogólnopolskie wydarzenia sportowe, takie jak między innymi Mistrzostwa Europy w Zapasach U-23, Final Four Ligi Europejskiej w Siatkówce Mężczyzn, mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet, Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów, Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym i Krajowe Mistrzostwa Hip-Hop Dance, a także wyjątkowe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, takie jak na przykład Polska Noc Kabaretowa, koncert zespołów Dżem i Perfect, Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych", czy koncert Chóru Alexandrowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group