Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5279
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych – jak skutecznie szukać pracy?

Poniedziałek, 30 maja 2022, 6:34
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych: Wałbrzych – jak skutecznie szukać pracy?
Fot. użyczone
Szukanie pracy to dość trudne i wyczerpujące zajęcie. Praca decyduje o wielu aspektach naszego życia i chcielibyśmy, aby było to długotrwałe zobowiązanie z odpowiednim miejscem i ludźmi. Wielu z nas co najmniej raz w swoim życiu zawodowym stanęło przed tym właśnie problemem. Z jednej strony istotny jest aspekt finansowy, a z drugiej zgodność z naszym wykształceniem i zainteresowaniami. W zależności w jakiej sytuacji się znajdujemy, mamy różne priorytety i jest to w pełni zrozumiałe. Są pewne sposoby jak przeglądać oferty pracy i spośród dziesiątek, a nawet setek ogłoszeń, znaleźć tę jedną właściwą.

Powiatowy Urząd Pracy

Jeżeli szukasz pracy w powiecie wałbrzyskim to powinieneś zacząć od zapoznania się z ofertą powiatowego urzędu pracy. Powiatowy Urząd Pracy  w Wałbrzychu mieści się przy ul. Ogrodowej 5B i otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. Strona internetowa urzędu jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Pozwala m. in. na elektroniczną rejestrację osób bezrobotnych, odsyła do artykułów dotyczących świadczeń pieniężnych, form wsparcia czy podnoszenia kwalifikacji zawodowych a nawet odsyła na stronę Centralnej Bazy Ofert Pracy. 

Miejsca pracy w Wałbrzychu

Wałbrzych jest średniej wielkości miastem o bardzo zróżnicowanej strukturze. Jest to ośrodek przemysłowy, akademicki, handlowo-usługowy, a także turystyczny. Potencjalnie każdy, niezależnie od wykształcenia i zainteresowań powinien znaleźć pracę w tym mieście.  Na terenie powiatu wałbrzyskiego znajduje się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna z takimi zakładami jak Toyota, Cersanit, Metzeler, Faurecia czy Ronal, także osoby chcące pracować w tego typu zakładach powinny szukać pracy właśnie tam. W mieście znajduje się kilka dużych centrów handlowych, galerii i sklepów wielkopowierzchniowych, do których praktycznie zawsze szukają sprzedawców czy magazynierów. Osoby szukające pracy w branży turystycznej znajdą coś w licznych hotelach znajdujących się w mieście i okolicach. 

Gdzie szukać ofert?

Na samym początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie chcemy pracować? Jeżeli mamy wybraną konkretną firmę to możemy skontaktować się z ich działem kadr albo śledzić aktualne oferty pracy na stronie internetowej. Często osobiście dostarczając CV w mniejszych firmach możemy zostać od razu zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli nasze plany zawodowe nie są aż tak sprecyzowane wtedy warto skorzystać z portali internetowych, na których za pomocą filtrów łatwo wyszukać interesujące nas ogłoszenia. Jedną ze stron z ofertami pracy jest już wspomniana rządowa strona Centralnej Bazy Ofert Pracy, na którą znajdziemy odniesienie na stronie PUP w Wałbrzychu. Innym, dużym i bardzo popularnym portalem wśród osób szukających pracy jest Aplikuj.pl, gdzie znaleźć można oferty z każdej możliwej branży, a ponadto możemy również ustawić sobie powiadomienia i np. raz w tygodniu dostawać maila z pasującymi do nas ofertami pracy.

Jakie zawody są najbardziej poszukiwane?

Trudno się przebranżowić, ale czasem warto sprawdzić jakie zawody są aktualnie poszukiwane, żeby dopasować się do potrzeb rynku pracy. Od lat niezmiennie osoby z wykształceniem technicznym nie maja większych problemów ze znalezieniem pracy, są to elektrycy, mechanicy samochodowi, budowlańcy czy krawcy. Podobnie osoby posiadające prawo jazdy kat. D szybko znajdą pracę jako kierowcy autobusów. Od dłuższego czasu stale  poszukiwani są również fizjoterapeuci. Warto mieć to na uwadze planując kursy lub szkolenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
2
29%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group