Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 czerwca 2020, 9:29
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2020, 8:29
Autor: PAW
Fot. archiwum
Stopniowe otwieranie wałbrzyskich szkół ma pozwolić powoli przystosować się do normalności.

- Od środy szkoła na Sobięcinie, szkoła na Limanowskiego, na Białym Kamieniu i na Piaskowej Gorze wróciły do pracy - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Bezpieczeństwo w tej nowej normalności jest wciąż kluczowe. W ślad za głosami kierowców autobusów czy konduktorów apelujemy, żeby wciąż nosić maseczki i przestrzegać dystansu w komunikacji miejskiej. Z przerażeniem stwierdzam, że w dyskontach tłoczą się ludzie, jakby miało czegoś zabraknąć. Wałbrzych się otwiera. W tym miesiącu przeznaczyłem ponad 20 tysiące złotych i kupiłem 120 biletów do Teatru Lalki i Aktora. Te bilety trafią do dzieci z rodzin niezamożnych, by mogły skorzystać z oferty wspaniałego Teatru i wspaniałych aktorów. Tych rodzin często nie stać na zakup takich biletów. Apeluję do menadżerów, szefów firm, by przeznaczyli część swojego wynagrodzenia dla mieszkańców Wałbrzycha, by mogli oni skorzystać z oferty instytucji kultury, bo to pomoże tym instytucjom przetrwać.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
3
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gohciu 4-06-2020 12:02
Kilka dni wcześniej Pan Prezydent oświadczał że - /cyt. z pamięci/ żadna szkoła po pierwszym czerwca nie będzie czynna, ze względu na "pandemię", konieczność zachowania higieny, dystansu etc... Skąd ta nagła "aktualizacja" ?. Czy ja czegoś nie zrozumiałem ?.
~Jon 5-06-2020 14:58
do: ~Gohciu (12:02)
Wszyscy nauczyciele zostali przebadani. Przesiewowe serologiczne i tam gdzie było trzeba genetyczne. Dlategoteraz można otworzyć szkoły. Nauczyciele są zdrowi.
~Gohciu 4-06-2020 12:06
...Aha - "niedoczytałem" W związku z tym, iż priorytetem władz miasta Wałbrzycha jest przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO informuję, iż decyzją pana Prezydenta dra Romana Szełemeja wszystkie placówki, które zgodnie z rozporządzeniem mogły być otwarte od 1 czerwca, pozostają zamknięte do odwołania - informuje Edward Szewczak, Rzecznik Prasowy, Kierownik Biura Promocji Miasta. Jednak odwołano. Sorki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group