Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3181
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych pamiętał o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

Środa, 3 kwietnia 2019, 17:36
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:21
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wałbrzych pamiętał o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu
Fot. JAZ
Kolor niebieski był przewodnim w tegorocznej akcji „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski”, która 2 kwietnia odbyła się w Wałbrzychu. Było to związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Konferencja w Publicznej Szkole Specjalnej nr 10 im. Kawalerów Orderu w Wałbrzychu, miała pokazać szerszemu gronu, że autyzm to dysfunkcja, z którą można żyć.

Dorota Bogdańska, dyrektor wałbrzyskiej placówki, podczas zebrania z gośćmi zaznaczyła, że ze wcześnie zdiagnozowanym autyzmem, tak naprawdę, można żyć. Dyrektor mówiła o nietypowych zachowaniach, które mogą być przede wszystkim efektem wychowania. Kiedy jednak nachodzą nas wątpliwości, że tak faktycznie jest, należy się przyjrzeć symptomom charakterystycznym dla autyzmu nieco bardziej podejrzliwie. Nie powinno się ich wręcz lekceważyć.

Dotyczy to rodziców, którzy dostrzegają u swoich dzieci nietypowe zachowanie podczas zabawy czy zauważają trudności w kontaktach z rówieśnikami oraz gdy zmiany w otoczeniu dziecka sprawią, iż te będzie się buntowało. Gdy dziecko będzie miało ograniczony kontakt, nie będzie lubiło przytulania, za to bardzo będzie lubić kręcenie przedmiotami czy pozostawać w samotności, powinni udać się do psychologa. Szybka diagnoza przy wsparciu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pomoże normalnie żyć.

Wraz z zakończeniem konferencji, podopieczni szkoły nr 10, jak zwykle przygotowali prawdziwą zabawę. Były tańce, przedstawienia, upominki. Rozdawano ulotki, na których zapisano najważniejsze informacje, jakie powinny zainteresować rodziców, gdy niepokoją się o zachowanie własnych dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group