Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych pomaga gminie Brusy

Czwartek, 31 sierpnia 2017, 11:21
Aktualizacja: 13:51
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych pomaga gminie Brusy
Fot. red
Radni podjęli decyzję o przekazaniu 20 tys. zł gminie Brusy w województwie pomorskim.

Brusy, to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. W skład gminy wchodzą 23 sołectwa: Brusy-Jaglie, Brusy Wybudowanie, Czapiewice, Czarniż, Czarnowo, Czyczkowy, Gacnik, Główczewice, Huta, Kinice, Kosobudy, Leśno, Lubnia, Małe Chełmy, Małe Gliśno, Męcikał, Orlik, Przymuszewo, Rolbik, Skoszewo, Wielkie Chełmy, Zalesie, Żabno. Zamieszkuje ją nieco ponad 13 tysięcy mieszkańców.

Dziś wałbrzyscy radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla tejże gminy w kwocie 20 tys. zł.
- Z 11 na 12 sierpnia nawałnice, które przeszły nad województwem pomorskim, zniszczyły gminę Brusy - mówi Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza. - Ten kataklizm spowodował, że kilkaset budynków mieszkalnych zostało zniszczonych, niepowetowane są straty w uprawach rolnych i leśnych. Wiele miast w Polsce pomaga teraz tym poszkodowanym i my również podjęliśmy taką inicjatywę. W porozumieniu ze Związkiem Miast Polskich wytypowaliśmy gminę Brusy i na usuwanie skutków nawałnicy przekażemy jej 20 tys. zł.

Radny Cezary Kuriata przypomina, że w 1997 roku, kiedy wielka powódź dotknęła Dolny Śląsk i nie oszczędziła wielu miejscowości w naszym regionie, to właśnie gmina Brusy wsparła wówczas gminę Stare Bogaczowice.
- Mimo, że to drugi koniec Polski, nie zawahali się pomóc gminie Stare Bogaczowice i uważam, że teraz mamy okazję im podziękować za ówczesną pomoc i wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji - mówi radny Kuriata.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group