Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5178
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych potrzebuje mieszkań

Środa, 3 lipca 2024, 11:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: InVałbrzych
Wałbrzych: Wałbrzych potrzebuje mieszkań
Fot. organizatorzy
Do 12 lipca trwa rekrutacja na Kierunek Lekarski Rekrutacja Uniwersytet Medyczny Wrocław Filii w Wałbrzychu. Kolejny rok akademicki w naszym mieście przywita jeszcze większa grupa studentów tego prestiżowego kierunku. Uważamy, że to wielka szansa dla rozwoju Śródmieścia i całego Wałbrzycha.

Studenci kierunku lekarskiego kształcą się w murach Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa przy ul. Zamkowej 4.

Bazę kliniczną stanowi:

- Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu powstały w 1972, dawniej Szpital Górniczy.

- Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu istnieje od 1948 roku. Jako szpital o III najwyższym poziomie referencyjności zapewnia kompleksową opiekę kobietom w ciąży, kobietom w połogu, w okresie menopauzy oraz w trakcie i po zabiegach operacyjnych, ze szczególnym nastawieniem na przypadki najbardziej skomplikowane, wymagające wysokospecjalistycznych rozwiązań.

Warto dodać, że z czterdziestu pięciu osób studiujących na I roku w Wałbrzychu żadna nie pochodzi z tego miasta. To oznacza, że jeśli utrzyma się trend podejmowania studiów w Wałbrzychu przez studentów zewnętrznych, to już w kolejnym roku akademickim będziemy mieli minimum dziewięćdziesiąt osób, które będą potrzebować mieszkania. Uczelnia co prawda planuje uruchomić akademik, ale z pewnością to rozwiązanie nie obejmie wszystkich studiujących. Jaki to ma związek z nieruchomościami? Otóż w Wałbrzychu nie ma ich do wynajęcia zbyt wiele, bo dane z Otodom mówią, że obecnie jest w całym mieście tylko 47 ofert najmu.

Źródło: InVałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

15
41%
Cieszy
14
38%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
5
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group