Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 1808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych się przyłączył

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Wtorek, 25 lutego 2020, 12:41
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 8:12
Autor: red
Fot. użyczone
„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego” – pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich, która podkreśla znaczenie współpracy środowiska samorządowego, wzmacnia poczucie wspólnotowości i wskazuje, że członkostwo w Związku przynosi korzyści płynące ze współdziałania pomiędzy miastami.

Jest to szczególnie ważne w tym roku, w którym obchodzimy rocznicę 30-lecia samorządu terytorialnego. Przypominamy, że 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze całkowicie wolne wybory do rad gmin. Były one efektem uchwalonej 8 marca 1990 roku ustawy o samorządzie terytorialnym, która została przygotowana przez Senat RP, wyłoniony w wyborach 4 czerwca 1989 roku.

Kampania ma charakter ogólnopolski, a za sprawą miast członkowskich ZMP również lokalny. Przekaz zostanie skierowany zarówno do całego środowiska samorządowego ZMP, jak i do miast, które nie są jeszcze członkami Związku. Odbiorcami komunikatów staną się również mieszkańcy polskich miast. W przedsięwzięcie zaangażowało się 170 miast członkowskich ZMP, które zadeklarowały współpracę i aktywny udział w dystrybucji informacji na szczeblu lokalnym.
- Współcześnie to właśnie miasta na całym świecie biorą na swoje barki rozwiązywanie największych problemów i wyzwań. W ramach różnych sieci współpracy uczymy się od siebie nawzajem, czerpiemy inspiracje i kształtujemy lepszą rzeczywistość. W tym roku świętujemy 30 lat odrodzenia samorządu terytorialnego w naszym kraju. To doskonała okazja, aby pokazać, że państwo zdecentralizowane, z silnymi władzami lokalnymi to gwarancja zarządzania zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców – mówi prezydent Ciechanowa, sekretarz Zarządu ZMP, Krzysztof Kosiński.

Na stronie internetowej www.miasta.pl będą przedstawiane informacje o najważniejszych działaniach i inicjatywach legislacyjnych, które ZMP podejmie w najbliższych miesiącach.

O ustawach dla miast w Senacie

Kampanii wizerunkowej będą towarzyszyć debaty merytoryczne dotyczące spraw istotnych dla miast, organizowane przez Senacką Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Związek Miast Polskich w Senacie. Podczas nich zostaną poruszone tematy dotyczące stanu finansów samorządowych, gospodarki odpadami, zmian w ustawach ustrojowych czy roli organizacji samorządowych w polskim życiu publicznym. Debaty zapoczątkują proces legislacyjny przygotowanych przez ZMP konkretnych projektów ustaw, które prezes Związku, senator Zygmunt Frankiewicz wniesie pod obrady Senatu. Pierwsza debata odbędzie się 2 marca i będzie dotyczyła finansów polskich miast i gmin. Debaty będą transmitowane online na profilu Związku na Facebooku i na stronie www.miasta.pl.

Działania wizerunkowe i debaty merytoryczne w Senacie

Kampania potrwa od 24 lutego do 10 marca. ZMP i miasta będą jednak prowadzić działania komunikacyjne aż do majowych obchodów 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego.

Hasłem kampanii jest parafraza dewizy trzech muszkieterów „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” z powieści Aleksandra Dumasa, która została zaadaptowana do kontekstu kampanii i brzmi „Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego” Podmiotem domyślnym tej frazy jest oczywiście miasto. Aby przekaz był atrakcyjny i intrygujący, hasło zostało przedstawione graficznie w formie ukazującej słowo „zysk”. Slogany poszczególnych kampanii lokalnych zostały zindywidualizowane, dzięki czemu komunikują one odbiorcom, że beneficjentem „zysku” płynącego ze współpracy miast jest właśnie ich miasto. Przykładowe hasła brzmią: „Wszystkie miasta dla Wrocławia”, „Wszystkie miasta dla Sopotu”, „Wszystkie miasta dla Mielca”. Grafiki zawierają ikonę symbolizującą charakterystyczny dla miasta obiekt.

W ramach kampanii został przygotowany pakiet grafik do komunikacji ogólnopolskiej oraz 170 zindywidualizowanych grafik dla każdego miasta. Komunikacja obejmie: Internet, portale samorządowe, media społecznościowe, lokalne nośniki reklamowe miast biorących udział
w projekcie (citylighty, miejskie przestrzenie plakatowe i nośniki elektroniczne), działania public relations. Powstaną także publikacje na: portalu Onet, Nasze Miasto i w Polska Press. Za kampanię odpowiadają agencje - Synergia Creative i MORE Interactive.

Samorządowa stolica Polski we Wrocławiu

Już na początku marca w Wrocławiu (5-6.03) odbędzie się doroczne Zgromadzenie Ogólne ZMP, na które są zaproszone wszystkie miasta członkowskie Związku. Do Związku Miast Polskich należy aktualnie 328 miast, najwięcej w jego powojennej historii. Oprócz czynności statutowych i podsumowania aktywności Związku w minionym roku, jednym z ważniejszych tematów konferencji programowej w ramach Zgromadzenia Ogólnego we Wrocławiu będą – „Samorząd miejski – liderzy zmian w Trzydziestoleciu wolnej Polski” oraz „Możliwości rozwoju miast a rosnące obciążenia finansowe”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
60%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Tom 25-02-2020 17:23
Całej tej kampanii prześwieca zła chemia. Byli właściciele 3RP, których społeczeństwo odrzuciło, próbują dorwać się do pieniędzy (to jak narkotyk, ciężko z tego zrezygnować), poprzez swoiste rozbicie dzielnicowe, czyli istotne poszerzenie kompetencji samorządów, kosztem rządu. System kantonalny lub federalny (Szwajcaria, Niemcy) sprawdza się w krajach, gdzie nie ma sprzedajnych elit. Polska, od kilkuset lat, takim krajem nie jest i albo będzie miała silny rząd, albo jej nie będzie.
~Księgowy 26-02-2020 21:54
do: ~Tom (17:23)
Sorose znowu mieszają. Ci sami którzy wywołali euromajdan i upadek Ukrainy. Marzy im się federalizacja Polski i napięcia wewnętrzne, jak w Jugosławi w 1990: http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Masz%20Glos/Polska%20samorzadow.pdf
~Daniel 25-02-2020 19:36
ZMP, już kiedyś było. To mówi wiele...
~Nojman 25-02-2020 20:23
Do póki jesteś w platformie sądy nic ci nie zrobią.
~HAZAEL 25-02-2020 20:59
To nie Wałbrzych się przyłączył tylko wszyscy pozostali przyłączyli się do Wałbrzycha stawiając nasze miasto na wzór rozwoju dla całej Europy!
~Zolza 25-02-2020 22:13
do: ~HAZAEL (20:59)
Mam nadzieję że Pan Bóg będzie miłosierny i nie pozbawi cię całkiem rozumu
~Pała Wodza 26-02-2020 10:07
do: ~Zolza (22:13)
Za późno.Już od dawna jest pozbawiony.Tak jak jego drugie ego, niejaki idler.
~księgowy 27-02-2020 10:13
do: ~Zolza (22:13)
Spoko, on robi sobie jaja z Romanowego Wałbrzycha. Niedługo Wałbrzych będzie w sojuszu z Nowym Jorkiem czy Los Angeles, prawdziwa potęga ideologiczna i postępowa! No kto by nie znał miasta Wałbrzych na świecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group