Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5745
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych tętni dobrem

Poniedziałek, 12 września 2022, 7:32
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych tętni dobrem
Fot. organizatorzy
18 września br. w obrębie Parku Miejskiego Jana III Sobieskiego odbędzie się bieg „Wałbrzych tętni dobrem”, którego celem jest promowanie honorowego krwiodawstwa. Dystans, jaki będą mieli do pokonania biegacze wynosi 4 500 m. Liczba ta stanowi nawiązanie do ilości krwi, jaką można oddać jednorazowo – 450 ml.
– Event biegowy to idealna okazja, żeby propagować ideę honorowego krwiodawstwa i zachęcić kolejne osoby do dzielenia się krwią, bezcennym darem. Zainteresowanie wydarzeniem było duże. Lista uczestników jest już w zasadzie pełna, a do udziału w evencie zgłosiło się 300 biegaczy. Liczymy na pełną frekwencję na starcie i  sprzyjającą pogodę. Wszystkich chętnych, którzy nie pobiegną a będą moli przyjść zapraszamy do kibicowania lub oddania krwi w krwiobusie – mówi Karolina Stefańska z  RCKiK w  Wałbrzychu.
- Jednym z głównych warunków oddawania krwi jest dobry stan zdrowia. Biegacze to osoby aktywne, prowadzące zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do społeczności Honorowych Dawców Krwi, którzy ratują innym zdrowie i życie – mówi Wojciech Bonior z RCKiK w  Wałbrzychu.

W miasteczku biegowym, w rejonie Hali Lekkoatletycznej przy ul. Fryderyka Chopina 1a w  Wałbrzychu, pojawi się Strefa Krwiodawcy a w niej krwiobus oraz stanowisko eksperckie, gdzie w godz. od 9.00 – 13.00 będzie można oddać krew i dowiedzieć się więcej o honorowym krwiodawstwie.

Program wydarzenia:
7:30 - Otwarcie biura zawodów
9:45 - Zamknięcie biura zawodów
9:45 - Przejście na start
10:00 - Start Biegu
11:30 - Zakończenie biegu
12:00 - Wręczenie nagród
13:00 - Zakończenie wydarzenia

Biuro zawodów oraz miasteczko biegowe mieścić się będzie w rejonie Hali Lekkoatletycznej – Wałbrzych ul. Fryderyka Chopina 1A.

Dołącz i wspieraj Honorowe Krwiodawstwo!

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

Bieg „Wałbrzych tętni dobrem” odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo, pn. „Twoja krew, moje życie”, realizowanej zgodnie z programem polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021–2026”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
8
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group