Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych, Trzebnica, i Wrocław w finale Net Masters Cup

Wtorek, 6 maja 2014, 16:17
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych, Trzebnica, i Wrocław w finale Net Masters Cup
Fot. organizatorzy
Półfinały największego w Polsce konkursu wiedzy o technologiach informatycznych dobiegły końca. Drużyny z Trzebnicy, Wałbrzycha i Wrocławia pokonując ponad 2500 zespołów z całej Polski, w tym 226 z województwa dolnośląskiego, wywalczyły sobie miejsce w finale. 17 czerwca w Warszawie zmierzą się z resztą finalistów w walce o nagrodę główną – pakiet opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco.

Województwo dolnośląskie w finale Net Masters Cup będzie reprezentowane przez aż trzy drużyny. W ubiegłym roku podobny skład (Lubin, Wrocław, Trzebnica) także dotarł do finału konkursu.

Drużyna Digital Legion z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy: Edwin Nooitgedagt, Hubert Grzegorczyk i Jakub Obacz pod opieką Jana Niżyńskiego, Bezimienni z Technikum nr 5 w Wałbrzychu: Kacper Obrzut, Sławomir Onyszko i Piotr Jaroszewski pod opieką Justyny Repki-Awdankiewicz oraz No-Reply z Liceum Ogólnokształcącego nr IX we Wrocławiu: Michał Ślusarczyk, Iwo Bujakiewicz i Bartosz Rodziewicz pod opieką Łukasza Jastrzębskiego wykazali się bardzo szeroką wiedzą, znacznie wykraczającą poza program szkolny i obejmująca m.in. takie dziedziny jak: algorytmika, programowanie, bazy danych, sieci komputerowe, podstawy telekomunikacji, systemy operacyjne, informatyka gospodarcza, czy bezpieczeństwo w sieci. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się wieloma praktycznymi umiejętnościami – umiejętnością pracy w grupie, szybkiego wyszukiwania informacji, łączenia ze sobą faktów i szeregiem innych kompetencji, tak bardzo potrzebnych we współczesnym świecie.

Poza drużynami z Dolnego Śląska, w Wielkim Finale w Warszawie udział wezmą drużyny z Bydgoszczy, Bytomia, Chrzanowa, Częstochowy, Dębicy, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Krotoszyna, Łodzi, Nowej Soli, Radomia, Rzeszowa, Słupska, Tarnowa i Warszawy – łącznie 21 trzyosobowych drużyn.

Oprócz 21 zespołów wyłonionych w eliminacjach, dodatkowo w finałach wystartuje drużyna z „dziką kartą” zdobytą w konkursie organizowanym w połowie maja przez patrona medialnego Olimpiady – magazyn Chip. Regulamin konkursu już wkrótce pojawi się na stronie internetowej Chip.pl. Mogą w nim wziąć udział wszystkie zarejestrowane w tej edycji Olimpiady drużyny, którym nie powiodło się na I lub II etapie testów online.

W czerwcowym finale wyłonione zostaną trzy drużyny najlepszych młodych fascynatów technologii informatycznych w Polsce. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe). Nagrodzone będą również drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce – ich członkowie i opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group