Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych weźmie udział w Biegu Serca 24h

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych weźmie udział w Biegu Serca 24h
Fot. organizatorzy
Aż 9 miast wystartuje w Biegu Serca 24h w CityFit – charytatywnym maratonie na bieżniach.

Już 21 kwietnia, punktualnie o 16:00, w 9 miastach w Polsce rozpocznie się Bieg Serca 24h w CityFit – charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze z Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Wrocławia, Wałbrzycha, Katowic, Bielska-Białej, Rzeszowa i Lublina będą pokonywać kilometry na bieżniach dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział wystarczy kupić pakiet startowy na stronie wydarzenia: www.biegserca.cityfit.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne!

Na pozór wszystko wygląda normalnie. Zuzanka z Bydgoszczy niedługo skończy 8 lat. Wiecznie się uśmiecha, zarażając swoją radością wszystkich naokoło. Michał z Rzeszowa to dzielny dziewięciolatek. Ma doskonałą pamięć słuchową i wyczucie rytmu. Sześcioletnia Maja z Bielska-Białej jest towarzyska i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Jednak jest coś, co różni te dzieci od ich rówieśników. Od urodzenia maluchy zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi nieuleczalnymi chorobami. Dzieci potrzebują intensywnej rehabilitacji i profesjonalnego sprzętu. To właśnie dla nich i innych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom 21-22 kwietnia odbędzie się Bieg Serca 24h w CityFit. Charytatywny maraton na bieżniach wystartuje o godzinie 16:00, jednocześnie w 9 miastach w Polsce.
– Mamy 24 godziny na wybieganie na 50 bieżniach w 10 klubach CityFit pomocy dla niepełnosprawnych dzieci. Liczymy na Wasze ogromne serca i zaangażowanie. W tym biegu nie ważne są wyniki, ale udział i chęć pomocy. Dlatego sami wybieracie czas, w którym zamierzacie biec. Wystarczy nawet 15 minut truchtu, więc skrzyknijcie znajomych i dołączcie do nas! Nasze bieżnie będą dostępne przez 24 godziny i mamy nadzieję, że nie będzie momentu, kiedy którakolwiek z nich będzie stała pusta – mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która jest organizatorem wydarzenia.

W każdym klubie pojawią się Spartanie – charytatywni biegacze, którzy od kilku lat biorą udział w największych imprezach biegowych w Polsce, w trakcie których zbierają pieniądze dla swoich podopiecznych. Ostatnio pobili kolejny rekord. Podczas marcowego Półmaratonu Warszawskiego, w ramach akcji #BiegamDobrze, wspólnie z biegaczami uzbierali ponad 130 tys. zł. Po krótkiej regeneracji sił, Spartanie Dzieciom zapraszają do kolejnej charytatywnej inicjatywy.
– Nieważne czy lubisz biegać na zewnątrz czy na stacjonarnej bieżni na siłowni. Bieg Serca 24h w CityFit jest dla każdego. Wybierz dogodną dla siebie lokalizację, spośród 10 klubów fitness, określ czas, jaki chcesz biec i kup pakie startowy. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – wyjaśnia Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom. – Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Bielsko-Biała, Rzeszów i Lublin – zobaczymy, które miasto zjednoczy się najbardziej i uzbiera najwięcej pieniędzy dla maluchów – mobilizuje Michał Leśniewski.

Do akcji dołączyli już znani aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in.: Kuba Wesołowski, Anna Szczypczyńska (Panna Anna) i Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk. Na biegaczy będą czekały pamiątkowe medale, a w trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym z nagrodami od Partnerów akcji.

Do biegu zostały niecały tydzień, więc śmiało można już zaczynać przygotowania. Zapisywać się można na stronie www.biegserca.cityfit.pl. Aby wziąć udział w akcji trzeba zapłacić zaledwie 20 zł wpisowego.

Bieg Serca 24h w CityFit odbędzie się w 10 klubach:
Bielsko-Biała, ul. Kolista 23
Bydgoszcz, CH Rondo, ul. Kruszwicka 1
Gdańsk, al. Grunwaldzka 472D
Katowice, ul. Rynek 2
Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 26
Rzeszów, al. Tadeusza Rejtana 65
Wałbrzych, ul. 1 Maja 64
Warszawa, Rondo ONZ, ul. Twarda 18
Warszawa, Targówek, ul. Głębocka 13
Wrocław, Stare Miasto, ul. Szewska 3A

Zarejestruj się już dziś i kup pakiet: www.biegserca.cityfit.pl.

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1855788297969152/.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group