Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych wspiera Borysław i Ukrainę

Piątek, 28 marca 2014, 16:47
Aktualizacja: Sobota, 29 marca 2014, 13:21
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wałbrzych wspiera Borysław i Ukrainę
Fot. użyczone
Podczas posiedzenia Rady Miasta Wałbrzycha, na wniosek Prezydenta Romana Szełemeja, przez aklamację przyjęto oświadczenie w sprawie poparcia europejskich aspiracji partnerskiego miasta Borysław oraz Państwa Ukrainy.

„Mając na względzie wieloletnią współpracę w zakresie realizacji umowy o wzajemnej współpracy i partnerstwie Miast Wałbrzycha i Borysławia, podpisanej w 2008 roku, Rada Miejska Wałbrzycha popiera europejskie aspiracje społeczeństwa Miasta Borysław podejmowane w ramach dążenia Państwa Ukrainy do uczestnictwa w europejskim obszarze cywilizacyjnym, zinstytucjonalizowanym w organizacyjnej i prawnej formie Unii Europejskiej. Rada Miejska zapewnia jednocześnie mieszkańców oraz władze Borysławia o moralnym oraz koniecznym dla realizacji powyższego celu wsparciu”.

Borysław jest miastem partnerskim Wałbrzycha, z którym podtrzymujemy ożywione kontakty. Podczas ostatniej rozmowy z merem Włodzimierzem Firmanem, Prezydent Szełemej uzyskał informacje o kilkunastu rannych mieszkańcach Borysławia, którzy czynnie uczestniczyli w wydarzeniach na kijowskim Majdanie.
- Dzisiejsze oświadczenie zostanie bezzwłocznie przekazane do Borysławia. W obecnej, trudnej sytuacji społeczno-politycznej Ukrainy, a tym samym naszego partnerskiego miasta, chcieliśmy wyrazić pełne poparcie dla słusznych, europejskich aspiracji i dążeń związanych z członkostwem w Unii Europejskiej - mówił podczas sesji Prezydent Roman Szełemej.

Prezydent zapowiedział również, że Wałbrzych jest gotów przyjąć urzędników z Borysławia na staż, a także zapewnił, że nasze miasto w tym roku w okresie wakacji przyjmie jeszcze większą niż zazwyczaj liczbę dzieci z naszego miasta partnerskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group