Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4100
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych wychodzi naprzeciw nowotworowi

Wtorek, 14 maja 2019, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych wychodzi naprzeciw nowotworowi
Fot. organizatorzy
Urząd Miejski w Wałbrzychu wraz ze Specjalistycznym Szpitalem im. dra Alfreda Sokołowskiego organizuje spotkanie w ramach projektu dotyczącego profilaktyki raka piersi na obszarze subregionu wałbrzyskiego w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Odbędzie się ono dnia 15 maja 2019 r. o godzinie 17:00 , przy ul. Piotra Wysockiego 29.

Z mieszkańcami spotka się personel medyczny Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, który oprócz wykładu i warsztatów zaprosi także na bezpłatne badania mammograficzne. Spotkanie to ma na celu budowanie oraz zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa, a szczególnie kobiet, że jedną z najpoważniejszych przyczyn chorób i śmierci w Polsce są schorzenia onkologiczne. W niechlubnej czołówce zapadalności na grupę schorzeń onkologicznych dotyczących kobiet jest rak piersi.

W odpowiedzi na te problemy opracowany został projekt dotyczący profilaktyki raka piersi na obszarze subregionu wałbrzyskiego, w ramach którego zaplanowano wykonanie 2.000 badań profilaktycznych w grupie kobiet aktywnych zawodowo w wieku 50-69 lat oraz przeprowadzenie szeregu spotkań informacyjno – edukacyjnych dla mieszkańców mających na celu przedstawienie problemu oraz zachęcenie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group