Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci podsumowali 2018 rok

Wtorek, 8 stycznia 2019, 15:11
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2019, 9:11
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci podsumowali 2018 rok
Fot. KMP Wałbrzych
7 stycznia 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca działania wałbrzyskich policjantów w roku 2018. W spotkaniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.

W 2018 roku na terenie powiatu wałbrzyskiego odnotowano ogółem 3292 zdarzenia. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy po raz kolejny ograniczona została ilość przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców naszego powiatu: z 1254 na 1185.

Podczas odprawy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek opowiedział o realizacji w poprzednim roku zadań przez funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego. To między innymi działania z zakresu: „Dzielnicowy bliżej nas”, „Drugstop”, „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczny Wałbrzyszanin”, „Bezpieczne Ferie”, czy też znakowanie rowerów, a także cykliczne akcje wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach: „Pieszy i rowerzysta”, Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”, „Trzeźwy poranek” i „Czerwone światło”.

Nadkom. Rafał Siczek przedstawił także kilka przykładów interwencji, podczas których policjanci uratowali życie innym osobom oraz opowiedział o wielu pozytywnie zakończonych poszukiwaniach osób zaginionych. W tym miejscu dodał, że wszystko to możliwe było dzięki bardzo dobrej współpracy między innymi ze służbami takimi jak Straż Pożarna oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W przemówieniu nie zabrakło informacji o imprezach masowych, podczas których w poprzednim roku policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów. Komendant podkreślił, że na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w zeszłym roku doszło do 41 wypadków mniej niż w poprzednim roku (ze 174 w 2017 do 133 w 2018 roku), a codzienna służba ukierunkowana na bezpieczeństwo mieszkańców pozwoliła wyeliminować z dróg 368 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Wyniki pracy policjantów kryminalnych oraz priorytety na najbliższy rok dla całej jednostki przedstawił natomiast p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski. Komendant wspomniał, że od 2014 roku systematycznie spada liczba przestępstw, a co za tym idzie, w jednostce prowadzonych jest mniej postępowań przygotowawczych. W 2014 roku wszczęć takich było aż 2049, a w 2018 już tylko 1128.
- Z roku na rok jesteśmy także skuteczniejsi - mówią policjanci.

W 2018 roku poziom wykrywalności przestępstw kryminalnych osiągnął 84,2 %. To o blisko 2 % wyższy poziom, niż w poprzednich 12 miesiącach. W zeszłym roku wałbrzyscy policjanci zabezpieczyli także mienie sprawców przestępstw o wartości ponad 2 mln złotych. W 2016 roku była to wartość blisko 10-krotnie mniejsza. Dzięki profesjonalnej i skutecznej pracy operacyjnej policjanci kryminalni zdjęli także z czarnego rynku ponad 18 kilogramów narkotyków, co stanowi ponad 60 tysięcy porcji nielegalnych substancji oraz zatrzymali sprawców kradzieży luksusowych samochodów.

W odprawie udział wzięli także zaproszeni goście: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Zastępca Prezydenta Wałbrzycha Sylwia Bielawska, Prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Magdalena Mroczkowska, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Iwona Frankowska, samorządowcy gmin powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Prezes Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Magdalena Mroczkowska podczas swojej wypowiedzi podziękowała policjantom za duży wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. W podobnym tonie wypowiedział się także Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, który dodał że na wałbrzyskich ulicach z roku na rok jest coraz bezpieczniej. Do podziękowań dla mundurowych dołączyli się także wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński oraz Zastępca Prezydenta Wałbrzycha Sylwia Bielawska. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński dodał podczas odprawy, że policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w 2018 roku pracowali najefektywniej ze wszystkich jednostek na Dolny Śląsku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
23%
Nudzi
1
8%
Smuci
5
38%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group