• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:54
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2561
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzyscy radni przyjęli Deklarację Aglomeracji Wałbrzyskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 15 kwietnia 2012, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: red
Fot. red
Na sesji Rady Miejskiej 12 kwietnia radni przyjęli uchwałę w sprawie podjęcia współdziałania między jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Radni przyjęli również treść Deklaracji Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Treść Deklaracji została podpisana przez przedstawicieli 14 gmin skupionych wokół Wałbrzycha podczas spotkania z Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Minister zadeklarowała wówczas, że w przyszłej perspektywie finansowej UE będą dodatkowe pieniądze dla obszarów jak Aglomeracja Wałbrzyska.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w uzasadnieniu do uchwały stwierdził:
- Efektywność rozwoju regionów zależy nie tylko od wykorzystania możliwości pomocy zewnętrznej, ale przede wszystkim od skutecznego budowania i odpowiedniego wykorzystywania własnego potencjału, dążąc do wytworzenia efektu synergii. Deklaracja Aglomeracji Wałbrzyskiej stanowi model programowej integracji terytorialnej zmierzającej do budowania potencjału regionu, wykorzystującego warunki społeczne, infrastrukturalne, gospodarcze, naukowe, kulturalne, przyrodnicze i historyczne.

W najbliższym czasie kolejne gminy Aglomeracji będą przyjmowały podobne uchwały.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 15-04-2012 19:56
" Efektywność rozwoju regionów zależy nie tylko od wykorzystania możliwości pomocy zewnętrznej, ale przede wszystkim od skutecznego budowania i odpowiedniego wykorzystywania własnego potencjału, dążąc do wytworzenia efektu synergii. Deklaracja Aglomeracji Wałbrzyskiej stanowi model programowej integracji terytorialnej zmierzającej do budowania potencjału regionu, wykorzystującego warunki społeczne, infrastrukturalne, gospodarcze, naukowe, kulturalne, przyrodnicze i historyczne." Bardzo dlugie zdania To prawda. Szkoda tylko ze do ich realizacji jest tylko armia kiwaczkow.
~ZATROSKANY 16-04-2012 15:40
Kolejny pomysł na ogołocenie paru gminnych kas samorządowych z forsy, którą sprytny Roman Sz przekieruje do kasy żarłocznego Wałbrzycha
~@ 16-04-2012 17:51
Jasne, Wałbrzych stanowi model, ale negatywny. To przykład patologiczny jeśli idzie o sposób funkcjonowania samorządu terytorialnego. Jest prezydent "możnowładca", któremu się wydaje, że przed nim nie było nic albo źle teraz jest OK. Jest radny, który uważa, że poprzez wybór zawarł umowę (wziął w ajencję) sprawy miasta. Jest strażnik miejski, który używa przemocy wobec mieszkańca zbierającego głos na sesji. Jest ustawa, która dopuszcza powołanie zastępców ale wybrany na prezydenta miasta przybiera sobie do pomocy jednego emeryta uznając, że sobie znakomicie poradzi. Jest Konstytucja, określa co w jej rozumieniu jest regionem i p.Szełemej, który wie lepiej. Jest powiat, który może być polem współpracy i jest idee fix, żeby go zlikwidować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group