Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy twórcy nagrodzeni

Niedziela, 27 czerwca 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:58
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyscy twórcy nagrodzeni
Fot. Krzysztof Żarkowski
W sali Maksymiliana zamku Książ spotkali się wałbrzyscy artyści, aby odebrać nagrody i stypendia. Rada Miejska przyznała, a jej Przewodnicząca – Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, wręczyła nagrody dwóm paniom.

Małgorzata Wiłkomirska została wyróżniona za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą, której celem jest propagowanie wiedzy i kultury muzycznej. Ponadto laureatka prowadzi Chór Millenium oraz Chór Frankofonów.

Danuta Szymala propaguje rękodzieło artystyczne przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu. Zorganizowała liczne wystawy promujące twórczość ludową. Za swoją działalność była już wyróżniona w 2008 roku.

Nagrody wręczyła Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.
Sześciu osobom Prezydent Miasta przyznał stypendia, które mają wspomóc realizację konkretnych projektów, uznanych za ważne ze względów edukacyjnych i społecznych.

I tak: Małgorzata Rykowska otrzymała wsparcie na opracowanie poradnika metodycznego dla osób zajmujących się prowadzeniem zajęć muzycznych w placówkach oświatowych.
Zbigniew Szałko przeznaczy stypendium na wydanie profesjonalnych materiałów dydaktycznych dla potrzeb nauczycieli muzyki oraz zorganizowanie koncertów uczniów szkoły muzycznej "OKTAWA".
Roman Gileta przygotuje książkę zawierającą dwanaście opowiadań o Wałbrzychu i jego mieszkańcach.
Jerzy Kosmaty opracuje i wyda w postaci książki swoją pracę doktorską pt. „Kształtowanie się technicznej kadry kierowniczej Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego w okresie 1945 - 2000”.
Barbara Sałaga przygotuje cykl prac malarskich pod tytułem „Spojrzenie Kobiety”, a
Liliana Gronuś zrealizuje indywidualną wystawę obrazów z guzików.

Uroczystości rozdania nagród i stypendiów towarzyszył koncert promujący VII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Disy, składający się z utworów Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa.
Finałowym akordem imprezy było otwarcie wystawy trzech, związanych z Wałbrzychem, twórców - Krzysztofa Jędrzejca, Eugeniusza Kiszczaka i Kazimierza Starościaka.

Wystawę można oglądać w salach wystawowych zamku Książ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group