Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3440
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyska Rada z nowym Przewodniczącym

Wtorek, 7 maja 2024, 12:35
Aktualizacja: 14:50
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzyska Rada z nowym Przewodniczącym
Fot. archiwum
Krzysztof Kalinowski został dziś wybrany nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej. Zastąpi na tym stanowisku Marię Romańską.

O tym, że Kalinowski zyska większość było wiadomo już przed sesją. Ostatecznie był jedynym kandydatem na tę funkcję i zdobył 19 głosów poparcia, a jeden radny był "przeciw", natomiast troje nie oddało głosu. Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji Rady Miasta Wałbrzycha Krzysztof Kalinowski pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Wiceprzewodniczącymi rady miejskiej zostali Krystyna Olanin, Piotr Sosiński (PiS) oraz Ryszard Nowak.

Podczas sesji radni i prezydent Roman Szełemej złożyli ślubowanie, a włodarz naszego miasta przedstawił swoją wizję miasta i uchylił rąbka tajemnicy, jak chciałby współpracować z nową Radą Miasta.

- Chciałbym, żeby Wałbrzych był atrakcyjny dla nowych mieszkańców, żeby wrócili ci, którzy wyjechali z naszego miasta i mogli żyć w coraz lepszych warunkach - mówi prezydent. - W tym pięcioleciu chcemy stawiać na nowoczesną komunikację, budownictwo mieszkaniowe, systematyczne zwiększanie bezpieczeństwa i rozwój oświaty. Deklaruję współpracę ponad podziałami dla dobra miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

12
29%
Cieszy
7
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
12%
Złości
17
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group