Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyska Solidarność wspiera głodujących w Nowej Rudzie

Wiadomości: REGION
Środa, 16 maja 2012, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: opr. PAW
Fot. red
We wtorek 15 maja trzy nauczycielki – Ola Lamorska, Irena Skibniewska–Kozak oraz Krystyna Śliwińska rozpoczęły kolejny etap protestu głodowego w obronie polskiej oświaty. Akcja protestacyjna prowadzona jest w Domu Wittiga w Nowej Rudzie–Słupcu.

Akcja protestacyjna na Ziemi Kłodzkiej jest kontynuacją protestu trwającego od 19 marca, rozpoczętego przez środowiska solidarnościowe z Krakowa, następnie przejętego przez Warszawę, Siedlce, Tarnowskie Góry, Częstochowę, Nysę i Wrocław.

Protest jest efektem tego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej dotychczas ignorowało wszelkie opinie środowisk oświatowych i naukowych, dotyczące rozporządzenia z 23 grudnia 2008 r. wprowadzającego drastyczne zmiany w podstawie programowej nauczania historii i języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych. Zmiany te niechybnie doprowadzą do wynarodowienia młodego pokolenia i pozbawiania go poczucia tożsamości narodowej. Protest głodowy działaczy oświatowych ma uświadomić szerokim kręgom społeczeństwa polskiego, że działania obecnego rządu są groźne oraz wielce szkodliwe i jeśli nie zostaną powstrzymane, przyniosą w przyszłości katastrofalne skutki.

Źródło: www.solidarnoscoswiaty.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group