Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyska Straż Miejska ma 22 lata i nowego komendanta

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 marca 2013, 15:26
Aktualizacja: Sobota, 16 marca 2013, 12:23
Autor: PAW
Fot. PAW
Mija właśnie 22. rocznica powołania do życia Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Ta rocznica zbiegła się w czasie z powołaniem Kazimierza Nowaka na stanowisko komendanta straży miejskiej.

Kazimierz Nowak już od dłuższego czasu pełnił obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu, ale dziś prezydent miasta Roman Szełemej powołał go na to stanowisko oficjalnie.
- Z przekonaniem i satysfakcją przekazuję kierowanie strażą miejską Kazimierzowi Nowakowi – mówi Roman Szełemej. – Liczę na dobrą współpracę w kolejnych latach.

Kazimierz Nowak nie krył satysfakcji z awansu zawodowego, ale jednocześnie podkreślił, że zdaje sobie sprawę z ciężaru obowiązków, jakie na nim spoczywają.
- Awans jest dla mnie dużym wyróżnieniem – mówi Nowak. – To okazja do podziękowania moim współpracownikom i mieszkańcom Wałbrzycha, bez których pomocy nasza praca nie miałaby sensu.

Dokładnie dwadzieścia dwa lata istnieje Straż Miejska w Wałbrzychu. Pierwsze patrole wyszły na ulice miasta 15 marca 1991 roku. Wraz z odradzaniem samorządności zaczęto przywracać stary zwyczaj strzeżenia porządku przez straż miejską. Dziś wiele osób uważa, że straż miejska w obecnej formie nie powinna istnieć. Zresztą chyba podobnego zdania są niektórzy samorządowcy, którzy na swoim terenie likwidują te jednostki.
- Pojawiają się wątpliwości, inicjatywy i koncepcje, by dążyć do likwidacji straży miejskich – mówi prezydent Szełemej. – Osobiście uważam, że ta jednostka w naszym mieście spełnia swoją rolę i jest potrzebna.

Prezydent wyraził nadzieję, że Kazimierz Nowak i jego współpracownicy doprowadzą do takiej sytuacji, kiedy zdecydowana większość mieszkańców Wałbrzycha będzie miała pozytywne zdanie o strażnikach miejskich i podejmowanych przez nich działaniach. Do tego chce również dążyć komendant Nowak.
- To dla straży miejskiej bardzo trudny okres, ale chcemy zmienić w Wałbrzychu wizerunek straży, chcemy być bliżej problemów mieszkańców, prowadzić edukację i integrować się ze społeczeństwem – mówi Kazimierz Nowak.

Komendant zapowiedział już wprowadzenie pewnych zmian. Zgodnie z wcześniejszymi planami, oprócz partoli pieszych i samochodowych oraz konnych, w Parku Sobieskiego pojawią się patrole na skuterach. Ponadto w celu poprawy wizerunku miasta i w ramach dbania o czystość i porządek powstanie tzw. Eko Patrol, który będzie miał za zadanie dbać właśnie o kwestie czystości i porządku.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group