Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3956
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Czarny Bór: Wałbrzyska strefa stawia na Biathlon

Sobota, 3 lipca 2021, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Wałbrzych/Czarny Bór: Wałbrzyska strefa stawia na Biathlon
Fot. użyczone
Dofinansowanie w wysokości 20 tys. złotych otrzymał Uczniowski Klub Narciarski z Czarnego Boru. Środki z programu sponsorskiego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” zasilą sekcję Biathlonową stowarzyszenia.

UKN Czarny Bór to jeden z najlepszych klubów biathlonowych w Polsce, którego wychowankami są uczestnicy i medaliści Mistrzostw Polski oraz Europy, a także Olimpiad Zimowych. Na co dzień trenuje w nim ponad 80 zawodników prowadzonych przez 6 trenerów. Klub oprócz prowadzenia działalności sportowej systematycznie angażuje się również w akcje prospołeczne na terenie gminy Czarny Bór.

- Cieszymy się, że do grona naszej sportowej drużyny „INVEST-PARK Team” dołącza tak utytułowany podmiot. Uważam, że to nasz obowiązek, aby wspierać lokalne kluby, sportowców oraz wydarzenia, które przynoszą chlubę regionowi wałbrzyskiemu – podkreśla Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy, który wręczył zarządowi klubu symboliczny czek.
- Środki otrzymane od Wałbrzyskiej strefy będą wsparciem dla naszych podopiecznych - dzieci i młodzieży uprawiających Biathlon i narciarstwo biegowe. Pomogą między innymi w przeprowadzeniu szkolenia, organizacji zgrupowań i obozów sportowych, a także wyjazdach na zawody – wymienia Urszula Filip, prezes klubu.

Symboliczne przekazanie wsparcia od WSSE odbyło się podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim w Czarnym Borze. Podczas wydarzenia obecni byli m.in. olimpijka Kamila Żuk oraz słynny trener narciarstwa biegowego Aleksander Wierietielny.

Twoja reakcja na artykuł?

24
80%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
2
7%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group