Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2997
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierżoniów: Wałbrzyski akcent na Gali Boksu w Dzierżoniowie

Środa, 6 kwietnia 2011, 2:15
Aktualizacja: 14:22
Autor: MDvR
Dzierżoniów: Wałbrzyski akcent na Gali Boksu w Dzierżoniowie
Fot. archiwum
Polscy i zagraniczni zawodnicy wzięli udział w I Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Henryka Lućko w hali dzierżoniowskiego OSiR–u. Podczas rywalizacji zawodnicy Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności na tle rywali zza granicy.

Poziom rywali Polaków stał na wysokim poziomie, przez co walki miały zacięty przebieg i były bardzo emocjonujące. Pierwszy międzynarodowy pojedynek odbył się pomiędzy Oskarem Dziechciowskim (najlepszym polskim zawodnikiem turnieju) a Czechem Vaclavem Hejdą – zdecydowana wygrana Polaka. Bardzo dobrą walkę stoczył także Kamil Bednarek (najlepszy technik turnieju), który wypunktował Jestmira Halli (Niemcy).

Reprezentant Wałbrzycha Damian Godlewski przegrał z zawodnikiem gospodarzy Dariuszem Juraszkiem. W kolejnych walkach Krzysztof Biały pokonał Tomasa Skalycky'ego, a Patryk Włodarczyk przegrał z Petrem Arkenbergiem (Czechy). Bardzo ciekawy przebieg miała walka pomiędzy Piotrem Gadomskim, a Michałem Szyszkowskim (Ziębice). Zawodnik DKB już w pierwszej rundzie był liczony, jednak w drugiej odsłonie to on posłał swojego rywala na deski i wygrywając trzecie starcie, został zwycięzcą tego pojedynku. W ostatniej walce turnieju Piotr Basiów został znokautowany przez Aliego Cabucaka z Niemiec.

Gale urozmaiciły także: pokaz karate kyokushin i jiu-jitsu, a także walka w formule MMA i K1, gdzie kibice przez całe trzy rundy mogli podziwiać kunszt i talent pochodzącego ze Świebodzic Mariusza Cieślińskiego, pierwszego Polaka, który zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group