Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyski policjant na drugim stopniu podium podczas IX edycji Międzynarodowego Turniej Carpathia Karate Cup 2019

Wiadomości: Kraj
Piątek, 8 lutego 2019, 14:48
Autor: PAW
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyski policjant – asp. szt. Mariusz Leś – reprezentujący na co dzień Klub Karate Kyokushinkai z Głuszycy zajął drugie miejsce w kategorii MASTERS –85 kg podczas IX edycji Międzynarodowego Turniej Carpathia Karate Cup 2019. W zawodach, które odbyły się pod koniec stycznia w Rzeszowie, udział wzięło ponad 700 zawodników z 12 krajów.

W turnieju wystartowali sportowcy z Białorusi, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Rumuni, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier oraz Polski. Uczestnicy rywalizowali na sześciu matach w konkurencjach Kata i Kumite. Organizatorem zawodów był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM kierowany przez sensei Janusza Wiśniewskiego, a funkcję Sędziego Głównego pełnił shihan Krzysztof Brzozowski. Głuszycki klub reprezentowało pięcioro zawodników, w tym startujący w kategorii Masters wałbrzyski policjant asp. szt. Mariusz Leś.

Nasz funkcjonariusz, który na co dzień jest także trenerem młodszych zawodników, po zaciętej rywalizacji eliminacyjnej dotarł do finału swojej kategorii, gdzie musiał uznać wyższość Oleksandra Mazurenko z Ukrainy. Ostatecznie asp. szt. Mariusz Leś stanął na drugim stopniu podium.

Najlepsza trójka kategorii MASTERS KUMITE MEN -85 kg +35 years
1. Oleksandr Mazurenko z Ukrainy
2. Mariusz Leś z Polski
3. Oleksandr Rudenko z Ukrainy

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group