• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 10:17
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2296
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zagościł w Krzeszowie

Wiadomości: REGION, Krzeszów
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 8:30
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Fot. Europejska Perła Baroku
Kończymy wspaniałą podróż w czasie do okresu panowania Bolka II, małego–wielkiego księcia, ale równocześnie tym sposobem rozpoczynamy wielką przygodę z Teatrem Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Europejska Perła Baroku rozkwita w wydarzenia kulturalne i artystyczne. Cieszymy się, że mamy możliwość obcować z tak wysokiej klasy sztuką, jednocześnie edukując, przybliżając historię mieszkańcom naszego regionu. Ten rok obfitował będzie w liczne tego typu wyniosłe wieczory. Obserwujcie nas!

Widowisko "Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę" odbyło się w dniach 12 i 13 kwietnia 2019 roku. Aktorzy wystąpili na scenie w Mauzoleum Piastów Śląskich, naturalna sceneria oraz sąsiadujący przedstawieniu sarkofag Bolka II nadały wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Interaktywna forma spektaklu, liczne multimedia, kostiumy, olbrzymia scenografia, to elementy, które w znaczny sposób uatrakcyjniły widzom przyswajanie historii polskości oraz zmagań Piastów Śląskich, walczących z nieustannym wpływem Czech i Niemiec w XIV wieku. Szczególna uwaga zwrócona była na postać Bolka II – ostatniego niezależnego księcia piastowskiego na Śląsku, ukazując go nie tylko jako wybitną postać historyczną, ale przede wszystkim fascynującą osobowość.

Spektakl zakończył się uroczyście złożeniem wieńca i znicza przed sarkofagiem bohatera. W ramach projektu chętni widzowie oraz aktorzy mieli możliwość poznać historię powstania Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie, zwiedzając pod opieką przewodników Klasztorne Podziemia oraz legendarną Studnię Książęcą.

Składamy wielkie podziękowania Zbigniewowi Prażmowskiego - dyrektorowi Teatru Lalki i Aktora za chęć współpracy i serce włożone w organizację wydarzenia. Dziękujemy także Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie projektu TLiA z Wałbrzycha, a co za tym idzie za umożliwienie jego realizacji w Krzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ao 15-04-2019 12:36
Nasze Lalki najlepsze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group