Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski węzeł kolejowy zmieni swój wizerunek

Piątek, 7 kwietnia 2017, 12:55
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wałbrzyski węzeł kolejowy zmieni swój wizerunek
Fot. red
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły już przetarg, który wiąże się z przebudową stacji kolejowych na kolejowym węźle wałbrzyskim.

Zaplanowane inwestycje, które sięgają 126 milionów złotych, całkowicie zmienią kolejowy obraz Wałbrzycha. Trwa obecnie przebudowa stacji Wałbrzych-Szczawienko, a wkrótce (być może jeszcze w tym roku) zaczną się prace przy budowie centrum przesiadkowego Wałbrzych- Śródmieście. Ma to być centrum przeznaczone nie tylko dla kolei, ale również autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów dalekobieżnych, bowiem w Wałbrzychu nie ma dworca autobusowego. Powstanie tam również zaplecze handlowe. To nie koniec planowanych robót, bowiem PKP PLK zamierza również wykonać prace na przyległych liniach kolejowych. Dokumentacja dla tych inwestycji jest już gotowa od dłuższego czasu i wyzwaniem dla PKP PLK jest stworzenie teraz projektu na przebudowę lub modernizację kilku obiektów inżynieryjnych.

PKP PLK szacuje, że realizacja inwestycji potrwa blisko 3 lata od czasu podpisania umowy na jej wykonanie. Tak więc prawdopodobnie w 2020 roku kolejowy wałbrzyski węzeł będzie wyglądał całkiem inaczej niż teraz.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group